EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kemalköy Anasınıfının Açılışı Gerçekleştirildi

Edirne Merkez İlçeye bağlı Kemalköy İlkokulu bünyesinde hayırsever Birtan Örnek ve Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu’nun katkılarıyla oluşturulan anasınıfının açılışı gerçekleştirildi.
Kemalköy Anasınıfının Açılışı Gerçekleştirildi

Program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ile ebediyete intikal eden şehitlerimizin manevi huzurunda Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Kemalköy Anasınıfı öğrencileri hazırladıkları gösteriyi sundu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yaptığı konuşmada,“Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim, gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Bu dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Eğitime yapılan her yatırım çok kıymetlidir. Eğitim olmazsa ülkemiz ve insanlarımız kalkınamaz. Gelecek nesiller sizlerin yaptığı yatırımlarla daha iyi bir noktaya geleceklerdir. Okulumuza yaptıkları katkılardan dolayı hayırsever Birtan ve Orhan Örnek’e, Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kemalköy Muhtarı Sayın  Mehmet Ersoy yaptığı konuşmada,  “Anasınıfımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayan hayırseverlerimize teşekkür ederim. Bu davranışın diğer iş adamlarını da örnek olmasını diliyorum” dedi.

Kemalköy İlkokul/Ortaokul Müdürü Sayın Aykan İşbilen,  “Okul öncesi eğitim öğrencilerimizin eğitim yaşantısında çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Anasınıfımızın oluşturulmasında her türlü maddi ve manevi katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Anasınıfımızın köyümüze hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Bedia Özü,  derneğin kuruluş amacından bahsederek, “Yaptığımız her türlü yatırım öğrencilerimizedir. Bu anasınıfının köyünüze ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hayırsever Birtan Örnek, “Anasınıfı çocuklarımızın eğitim hayatında açılan ilk penceredir. Öğrencilerimiz bu faaliyete geçirdiğimiz anasınıfında sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı ve arkadaşlığı öğrenecekler. Öğrencilerimiz için her türlü desteğe vermeye gayret ediyoruz. Eğitim öğretime maddi manevi anlamda desteğimizi sürdüreceğiz. Anasınıfımızda çok başarılı öğrenciler yetişeceğine inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, katkılarından dolayı hayırsever Birtan Örnek’e ve Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Bedia Özü’ye plaket takdim etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, hayırseverler ve beraberindekiler açılış kurdelesini kestiler ve anasınıfını gezdiler.

Açılış, çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

 

22-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-2017

22-09-201722-09-201722-09-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.