EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Keşan ve Uzunköprü İlçe Okullarımız TÜBİTAK Yarışmalarında Türkiye 3’ncüsü Oldu.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi ve Uzunköprü TEV Orhan Çetin Fen Lisesi proje ekibi, TÜBİTAK 49´uncu Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´nda biyoloji, fizik ve psikoloji alanında Türkiye 3´üncüsü oldu.
Keşan ve Uzunköprü İlçe Okullarımız TÜBİTAK Yarışmalarında Türkiye 3’ncüsü Oldu.

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nca 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya´nın Kepez Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezinde 49´uncusu düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´nda değerlendirmelerin ardından Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi danışman öğretmenleri Sayın Hasan Avcu rehberliğinde öğrencilerimiz Mustafa Kerem Dikici ve Ertan Erkut Nal  “Bilinmeyen Maksimum Etkili Kurbağa Gübresi” projesi ile Biyoloji alanında, öğrencilerimiz Sude Yazıcı ve Mehmet Kaan Onaran “Sahte Balın Elektromanyetik Ortamda Arılar” projesi ile Tespit Edilmesi projesi ile Fizik alanında Türkiye 3’ncülüğü elde ettiler.

Aynı yarışmada jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, Uzunköprü TEV Orhan Çetin Fen Lisesi öğrencisi Buse Bulut danışman öğretmeni Sayın Kadri Adanır rehberliğinde hazırlamış olduğu “Öğretmenlerin Eleştirel Düşünme Eğilim ve Düzeylerinin Çeşitli Değişkenler Açısından İncelenmesi” projesi ile Psikoloji dalında Türkiye 3’ncüsü oldu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “İlimizi en iyi şekilde temsil ederek Türkiye 3’ncülüğü elde ederek bize büyük mutluluk yaşatan öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

20-04-201820-04-201820-04-201820-04-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.