EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışma Sürecinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sayın İbrahim Özkol ve TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Güven Kömürgöz tarafından İlçe Millî Eğitim Müdürlerimize, ilgili Şube Müdürlerimize, resmi ve özel liselerdeki danışman öğretmen ve öğrencilere yönelik, “Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışma Sürecinin Tanıtım Toplantısı” gerçekleştirildi.
Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışma Sürecinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

İki oturum halinde gerçekleştirilen toplantının ilk oturumu saat 09.00’da İl Millî Eğitim Müdürlüğü Tunca Toplantı Salonu’nda ilimize bağlı 8 İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ilgili Şube Müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, toplantı öncesi yaptığı konuşmada, “Amacımız okullarımızda proje sayısını arttırmak. Edirne’den TÜBİTAK´a gönderdiğimiz proje sayısı düşük. Geçen yıl liselerden 23, ortaokullardan ise 44 proje yapılmıştır. Türkiye´de patent sayısının yükselmesi için genç beyinlere ve projelere daha fazla önem vermemiz gerekiyor. TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Koordinatörü Prof Dr. Sayın İbrahim Özkol’un ve TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç Dr. Sayın Güven Kömürgöz’ün vereceği bilgiler doğrultusunda istediğimiz hedefe ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmanın ardından katılımcılara, TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Koordinatör´ü Prof Dr. Sayın İbrahim Özkol ve TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç Dr. Sayın Güven Kömürgöz tarafından,  “Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Başvuru Sayıları”, “Yarışmanın Amacı, Yarışma Kategorileri”, “Başvuru Koşulları”, “Başvuru İşlemi”, “Başvuruların Değerlendirilmesi”, “Projelerin Elenme Sebepleri”, “Ödüller” ve “Yarışma Takvimi” konularında bilgiler verdiler.

Toplantının ikinci oturumu saat 13.00’da Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda danışman öğretmenler ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Koordinatörü Prof Dr. Sayın İbrahim Özkol ve TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç Dr. Sayın Güven Kömürgöz, katılımcılara, “Yarışma Süreci”, “Yarışmanın Amacı”, “Yarışmanın İçeriği”, “Yarışmanın Temel İlkeleri”, “Başvuru Koşulları”, “Başvuru Değerlendirmesi”,  “Yarışma Takvimi”, “Projenin Neden Yapılması Gerektiği” konularında bilgiler aktardılar.

 

17-11-201717-11-201717-11-201717-11-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.