EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mahalli Afet ve Acil Durum Hazırlık Eğitim Kursu

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü-Sivil Savunma Hizmetleri Birimizce 09/05/2016-12/05/2016 tarihleri arasında Müdürlüğümüz Sivil Savunma Servislerinde (Söndürme, Arama-Kurtarma, İlkyardım, Koruma Ekiplerinde) görevli personelimize görev alanları ile ilgili hizmetiçi eğitim verilmiştir. 
Mahalli Afet ve Acil Durum Hazırlık Eğitim Kursu

Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma ve Müdahale Şb. Md. Faruk ÖZTÜRK tarafından Sivil Savunma Hizmet ve Faaliyetleri, Sivil Savunma Tedbirleri, Afete Hazırlanma Afet Bilinci ve Kültürü, Afet ve Acil Durum Gerektiren Haller, Afet ve Acil Durum Yönetim Aşamaları, Çevremizdeki Riskler ve Risklerin Azaltılması için Alınacak Önlemler, Afet Planı,  Afetler Öncesi, Sırası ve Sonrasında Uygulanması Önerilen Doğru Davranış Şekilleri, Afetlerin Sonrası İlk Saatler, Afetler Sonrası Temel İhtiyaçlar, Koruyucu Güvenlik Hizmetleri ve Faaliyetleri, Fiziki Güvenlik Önlemleri, Sabotaj ve Terör Olaylarından Korunma, Yanma, Parlama, Patlama ve Yangın Bilgisi, Yangın Çeşitleri, Taşınabilir Söndürücüler, Yangınlara Karşı Çevre ve Kişisel Güvenlik Tedbirleri, Yangınlardan Korunma Önlemleri,  Yangında Kişisel Korunma ve Haberleşme, Yangına Müdahalede Kullanılan Araç Gereç ve Malzemelerin Tanıtımı, Yangına Müdahale Yöntemleri ve Söndürme Prensipleri, Tehlikeli Maddeler ve KBRN bilgisi, Başlangıç Yangınlarına Müdahale Uygulaması, Koruma ve Emniyet Ekiplerinin Araç ve Gereçleri, Temel Triaj Bilgisi, Uygulama ve Tatbikat konularında bilgiler verilmiştir.

Edirne Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Meslek Sağlık Dersleri Öğretmeni İbrahim TAŞKIN ise, Temel İlkyardım, İlkyardım İlke ve Kuralları, İlkyardım Temel Uygulamaları, Kurtarma, Temel Yaşam Desteği, Kanamalar ve Şok, Yaralanmalar, Koruma, Zehirlenmeler, Kırık Çıkık ve Burkulmalar, Yanıklar ve Donma, Kalp Masajı konularında eğitim vermiştir.

Eğitimin ardından, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, eğitime katılan personele çalışmalarında başarılar dileyerek, Afet ve Acil Durum Hazırlık Eğitimi Kursu Belgelerini takdim etti. 

13-05-2016  13-05-2016  13-05-201613-05-2016  13-05-2016  13-05-201613-05-2016

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.