EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematiği Sevmeyen Var mı? Projesi Eğitimcilerine Teşekkür Belgesi

Edirne Valiliği himayelerinde dezavantajlı öğrencilerimizin eğitim sürecine aktif katılımlarını sağlamanın yanında akademik ve bilişsel becerilerine katkıda bulunmak, matematiksel kavramları ve sistemleri anlayarak günlük hayatta ve diğer alanlarda kullanabilmelerini sağlamak amacıyla uygulanan Matematiği Sevmeyen Var mı? Projesi’nde ki öğrencilere eğitim veren eğitimciler, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt tarafından teşekkür belgesiyle ödüllendirdi.
Matematiği Sevmeyen Var mı? Projesi Eğitimcilerine Teşekkür Belgesi

Dezavantajlı öğrencilerimizin tümevarım ve tümdengelim ile ilgili çıkarımlar yapabilmeleri, problem çözebilme süreci içinde matematiksel düşünce ve akıl yürütmeleri ifade edebilmeleri ve böylece 21. yüzyıl becerilerinden olan problem çözme ve analitik düşünme becerilerini edinme,  ayrıca, Matematik dersine yönelik olumlu tutum geliştirebilmeleri ve ders motivasyonlarının artması,  özgüvenli bireyler olmaları ve entelektüel meraklarını geliştirmeleri amacıyla Edirne ilinde yer alan 14 okuldan toplam 80 dezavantajlı öğrenciye 1 ay boyunca Dramatik Matematik dersi uygulandı.

Müdürlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törene, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Kemal Soytürk, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr. Eğitim Görevlisi Sayın Yar Ali Mete, Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu Matematik Öğretmeni Sayın Refik Şahin, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Öğrencileri Sayın Seçil Gültekin, Sayın Zülal Sezgin, Sayın Bengisu Özçelmik, Sayın Hande Koç katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yaptığı konuşmada, “Matematiği Sevmeyen Var mı? Projesi’ni Edirne Valimiz Sayın Günay Özdemir’in himayelerinde başlattık.  Bu projeyle dezavantajlı öğrencilerimizin eğitim sürecine katılımı artması, devamsız öğrencilerin okullarına devam etmesini sağlamak, öğrencilerin Matematiğe olan tutumlarının değişmesini sağlamaktır. Öğrenciler projede edindikleri beceri ve tutumlarla ülkemizin ihtiyacı olan beşeri sermaye için aday olma yolunda adım atmış olacaklar. Projede çok büyük emeği olan siz eğitimcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Tören, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’ın eğitimcilere teşekkür belgesini vermesinin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

 

11-07-201811-07-201811-07-201811-07-201811-07-201811-07-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.