EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR PROJESİ

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR PROJESİ

 

   Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü´nün “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında; İlimiz mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin; sahip oldukları milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla; düzenlenmiştir.

   Söz konusu projede Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin tanıtılması, öğrenci ve öğretmenlerimizin toplumla bütünleşmesi, öğrencilerin zamanlarını verimli geçirerek istenmeyen ortamlarda bulunmalarının veya yanlış arkadaşlıklar kurmalarının önlenmesi suretiyle uyuşturucu ve diğer zararlı maddeleri kullanmalarının engellenmesi, şiddete eğilim duyanların kontrol altına alınmasının sağlanması, okula olan aidiyetin, akademik ve sosyal başarıların arttırılması, okul devamsızlıklarının azaltılması ile öğrencilerde yeni ilgi alanları oluşturulması hedeflenmiştir.

   Ayrıca öğrencilerin öğretmenleri ile birlikte okullarının bulunduğu mahallede, bulunmadığı takdirde sırasıyla İlçede veya İl içinde tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin; ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla onları mutlu edecek maddi veya manevi etkinlikler yapılmaktadır.

   İlimizde Merkez İlçede faaliyet gösteren Süheyl  Ünver Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nde “İlaçların kullanımı ile İlgili Ailelerin Bilgilendirmesi” Edirne Selimiye Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nde “Güvenli İnternet ve telefon Dolandırıcılığı Konusunda Ailelerin Bilgilendirilmesi” Edirne Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nde “Gaziler günü Helvası” Edirne mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nde de “Meslek Lisesi Hayata Dokunuyor” adı altında etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

   Söz konusu proje İlimiz Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarında “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” etkinlikleri ve uygulama esasları çerçevesinde uygulanmaya devam etmektedir. 

 

09-04-201809-04-2018  09-04-201809-04-2018 09-04-2018 09-04-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.