EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ AİLELERLE BULUŞUYOR

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ AİLELERLE BULUŞUYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 21.12.2017 tarihli yazısı ile okul ve kurumlarda öğrenim gören öğrencilerin; sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, İnsanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi" düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

"Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor" projesi kapsamında Edirne ili Merkez ilçede bulunan Meslek Teknik Anadolu Lisesi okullarımızın öğrencileri tarafından birçok etkinlikler hayata geçirildi.

Yapılan Etkinliklerimiz:

Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından Babademirtaş Mahallesinde yaşayan 0-6 yaş çocuk sahibi ailelere çocukların hijyen eğitimi konusunda bilgilendirme yapıldı.

Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından organize edilen mahalleler arasında çocuk futbol müsabakaları tertip edildi.

Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Selimiye Camiinin bahçesinde Miraç Kandili ikramı yapıldı.

Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büro Yönetimi Alanı öğrencileri tarafından e- devlet kullanımı anlatıldı.

Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından mahalle muhtarlıklarına "İlaç kullanımı" konusunda bilgilendirme yapıldı.

Edirne Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından Huzurevi sakinlerinin saç kesimi ve bakımları yapılmıştır.

Edirne Emel-Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mahallede oturan kız öğrenciler ve anneleriyle okulun kapalı salonunda voleybol maçı, erkek öğrenci ve babaları ile halı sahada futbol maçı yapmışlardır.

Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından mahalledeki ihtiyaç sahibi ailelerin mutfak dolapları yenilendi, tamiratları yapıldı.

Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından "Gaziler Helvası" yapılarak mahalle sakinlerine dağıtıldı.

"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi" ile ilgili etkinliklerimiz ilimiz merkezinde ve ilçelerinde bulunan tüm Mesleki Teknik Anadolu Liselerimiz tarafından gerçekleştirilmiş olup; proje ile ilgili çalışmalarımıza okullarımız tarafından devam edilmektedir.

17-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.