EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimin Tanıtımı ve Yönlendirme Faaliyetlerini Planlama Toplantısı

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü´nün "Ortaöğretime Geçiş Modelinde Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme Faaliyetleri kapsamında; İlimizde faaliyet gösteren Mesleki ve teknik ortaöğretim Okul/Kurum müdürlerinin katılımı ile 05.03.2018 Pazartesi günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt´ın, başkanlığında "Mesleki ve Teknik Eğitimin Tanıtımı ve Yönlendirme Faaliyetlerini Planlama" toplantısı gerçekleştirildi.
Mesleki ve Teknik Eğitimin Tanıtımı ve Yönlendirme Faaliyetlerini Planlama Toplantısı

Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Cemal Turan, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri ile Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Müdürleri katıldı.

Toplantıda mesleki ve teknik eğitimin ortaöğretim içindeki payının %60´lara çıkarılması hedefi doğrultusunda; Bakanlığımızca bir çok atılımın gerçekleştirildiği belirtilmiştir.

2018/2019 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak yeni yerleştirme sisteminde öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda mahallelerindeki okulları tercih edeceği dikkate alınarak mesleki ve teknik eğitim okullarının daha fazla tercih edilebilir olabilmesi için, 2018 yılının Mart-Nisan-Mayıs ayları içerisinde Bakanlığımızın çalışma takvimi doğrultusunda mesleki ve teknik eğitim ile ilgili tüm paydaşların da yer alacağı tanıtım faaliyetlerine başlanması kararlaştırılmıştır.

07-03-201807-03-201807-03-201807-03-2018

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.