EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI, Eğitim Yöneticileriyle Bir Araya Geldi.

  Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI, Milli Eğitim yöneticileri ile bir araya geldi.  
Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI, Eğitim Yöneticileriyle Bir Araya Geldi.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI, Milli Eğitim yöneticileri ile bir araya geldi.

               Lalezar Restaurantta düzenlenen programa, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI, Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM, Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Lalapaşa, Havsa, Süloğlu İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

               Program, Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idaresi tarafından hazırlanan klip gösterimiyle başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, Edirne İli 2002-2014 karşılaştırma verileri ve uluslararası ile yerel projelerle ilgili sunum gerçekleştirdi.

               Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI, yaptığı konuşmada, “Değerli meslektaşlarım, sevgili öğretmenlerim, önce bugün birlikte olduğumuz için hepinize teşekkür ediyorum. Projelerden il müdürümüz söz etti, burada bir proje ekibini bu vesileyle bir kez daha gördüm. Ama ekibi yönlendiren başta vali bey olmak üzere il müdürümüze, ilçe müdürlerimize, şube müdürlerimize, ilgili arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Özellikle bu projelerin birçoğunun Avrupa Birliği projesi olması beni ayrıca sevindirdi. Oradan alınan paralarla yapılıyor, çünkü biz AB’ye ciddi katkılarda bulunuyoruz fakat karşılığını maalesef birçok alanda çok fazla alamıyoruz. Burada, Edirne’de AB’den hakkımızı hak ederek aldığımızı gösteren projeleri görmekten, duymaktan çok mutlu oldum, bunun için emeği geçen tüm öğretmenlerimize, uzmanlarımıza, proje ekibine çok teşekkür ediyorum.

Edirne’ye, yağlı güreş başta olmak üzere, güreş alanlarında, branşlarında eğitim verecek bir spor lisesinin en kısa zamanda açılacak. Kırkpınar’ın olduğu şehrimize, bu kadar yüzyıllardır istikrarla sürüp gelen bir geleneğe sahip bir şehrimizde, bir spor lisesinin olmaması ve o spor lisesinin de güreş eksenli, güreş ağırlıklı bir spor olmaması bir eksiklikti. Onu inşallah en kısa zamanda telafi edeceğiz.

Çocuklara, hayvan sevgisini ve merhametini aşılamalıyız. Maalesef eskisi gibi bahçeli evlerimiz olmadığı için çocuklarımız hayvanlarla birebir temas edemiyorlar. Onları, hiç olmazsa okulda sevgiyi aşılayacak faaliyetlerimizi, projelerimizi sürdürelim. Jan Giono’nun “Ağaç Diken Adam” isimli kitabını okumanızı ve okutmanızı tavsiye ediyorum. Ben okudum, çok duygulandım. Siz de öğretmenlerimiz de okudukları zaman mutlaka orda kendinizi bulacaksınız.

Lütfen kapınızı sürekli açık tutun. Öğretmenlerimize, tüm müdür arkadaşlarımıza, okul müdürü arkadaşlarımıza, şube müdürlerimize, ilçe müdürlerimize özellikle rica ediyorum. Kapınız daima açık olsun. Okul müdürü arkadaşlarımız öğretmenler odasını ihmal etmesinler. İyi ve kötü her şey orada mayalanır. Onun için öğretmenler odasından, sizin mevcudiyetinizi öğretmenlerimiz birebir görsünler. Sorunlarıyla birebir ilgilendiğinizi görsünler. Öğrencilerimizin velileriyle de ilgilenin. Çünkü bütün araştırmalar gösteriyor ki, akademik ve eğitimdeki başarıların temelinde yüzde altmış oranında aile yatıyor. Dolayısıyla ailelerimizle çok sıkı temasta olalım” dedi.

Toplantının sonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin Özcan, Bakanımız Sayın Nabi AVCI’ya Bakanımız adına Edirne Ormanı’na, elli adet büyük boy ceviz ağacı fidanı ile elli adet ıhlamur ağacını dikmeyi taahhüt eden belgeyi takdim etti.

Bakanımız Sayın AVCI, Edirne programı kapsamında Edirne Lisesi´ni ziyaret etti, Mustafa Kemal ATATÜRK´ün 24 Aralık 1930´da okulu ziyareti sırasında derse katıldığı 10-B sınıfında öğrencilerle bir araya geldi.

Edirne Lisesi Müdürü Mehmet KIYICI ile okulda görev yapan öğretmenlerle bir süre görüşen Bakanımız Sayın AVCI, öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakanımız Sayın AVCI, daha sonra İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Akşam öğretmenlerle gerçekleştirilen toplantının ardından ilimizden ayrıldı.

  

1  11  11  11  1  1  1

  1

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.