EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği’ni Yarışmalarla Öğretecek

Türkiye’de 21 ilde düzenlenecek AB temalı bilgi yarışmalarının organizasyonuna ilişkin Bilgilendirme Seminerleri 13 Nisan 2015 tarihinde başlatıldı. 
Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği’ni Yarışmalarla Öğretecek

İlimizde Margi Otel’de gerçekleştirilen seminere, Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Uzmanı Sayın Muhammet Veli ÖZTÜRK, Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi İletişim Uzmanı Sayın Gamze GÖKER, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Filiz SUGÖZLEYEN, İlimiz AG-GE Bölümü Görevlileri, Okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri, okul yöneticileri ve öğretmenlerin katıldığı seminerde yarışmaların aşamaları, konuları, Avrupa Birliği ile ilgili temel kavramlar, yarışma şartları, öğrencilerden oluşturulacak takımların seçimi, elemeler, yarışmaların organizasyonu ve büyük ödül olarak bir AB ülkesine gerçekleştirilecek çalışma ziyareti ile ilgili ayrıntılar uzmanlar tarafından anlatıldı. Ayrıca tüm Türkiye çapında gerçekleştirilecek resim, slogan ve kısa öykü yarışmaları hakkında da bilgi verildi.

Bilgi yarışmaları, yalnızca AB Bilgi Merkezleri’nin bulunduğu 21 ildeki (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van) 10. sınıf öğrencilerini kapsarken, Türkiye çapında 81 ilde yapılacak resim yarışmasına 7. Sınıf; slogan yarışmasına 8. Sınıf; kısa öykü yarışmasına ise 9. sınıf öğrencileri katılabilecek.

Büyük ödül bir AB ülkesine gezi

 Millî Eğitim Bakanlığı yarışmalarda tüm il birincilerine diz üstü bilgisayar, tüm il ikincilerine bisiklet ve tüm il üçüncülerine satrançla ödüllendiriyor. Ayrıca, yarışmaların Ulusal düzeyde birinci, ikinci ve üçüncüleri bir Avrupa Birliği ülkesine 5 günlük geziye katılmaya hak kazanacak.

                Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen Proje’nin hedefi; toplumda Avrupa Birliği’nin değerleri, politikalar ve temel kavramlar konusunda farkındalık oluşturarak ortaöğretim öğrencilerinin, eğitim ve Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının AB konusundaki bilgilerini artırmak. Eptisa Mühendislik liderliğindeki konsorsiyum tarafından yürütülen ve iki yıl sürecek Projenin toplam bütçesi 3 milyon 256 bin Avro. Proje 2016 yılı sonunda tamamlanacak.

1   1   11   1   11   1

  

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.