EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Moldovalı Öğrencileri İlimizde Misafir Ettik.

İlimiz Edirne Sosyal Bilimler Lisesi’nin daveti üzerine Moldova Kongaz Süleyman Demirel Türk Moldovan Lisesi’nden 16 öğrenci, öğretmenleri rehberliğinde ilimize geldi.
Moldovalı Öğrencileri İlimizde Misafir Ettik.

Bir hafta süresince İlimiz Edirne Sosyal Bilimler Lisesinin misafiri olacak olan öğrenci ve öğretmenler, ziyaretleri süresince şehrimizin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret edecekler. İlimizi ziyaretleri sırasında her öğrenci Edirne Sosyal Bilimler Lisesinden bir öğrencimizin misafiri olacak ve bu süre zarfında kültürümüzü daha yakından tanıma imkânı bulacaklardır.  

Daire Başkanımız Sayın Ebubekir Aydın ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Misafir Öğrencileri Ziyaret Etti.

Bakanlığımız Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü Yurt Dışı Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Sayın Ebubekir Aydın ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, 30 Ekim 2017 Pazartesi günü Edirne Sosyal Bilimler Lisesine giderek, misafir öğrencileri ziyaret ettiler.

Daire Başkanımız Sayın Ebubekir Aydın, misafir öğrencilere hitaben yapmış olduğu konuşmasında: “ Gagavuzya ile ülkemiz arasında akrabalık bağlarımız var. Sizler bu topraklara yabacı değil, bu ülkenin bir parçasısınız. Bizler, sizleri burada ağırlamaktan son derece mutluluk duyuyoruz. Sizler, iki ülke arasında dostluğu, kardeşliği pekiştireceksiniz.” dedi.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında Moldova Kakavuzya’dan gelen misafir öğrencileri Edirne’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, misafir oldukları ailelerden kültürümüze, misafirperverliğimize kadar çok şey öğreneklerini söyledi.

Ziyaretleri esnasında edindikleri arkadaşlıkların bir ömür devam edeceğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, ülkemizde ve ilimizde sizleri daha sık görmek istiyoruz dedi.

Bu ziyaretlerin iki ülke arasında ki ilişkileri daha da kuvvetlendireceğini söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, ziyaretin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Misafir Öğrencilerden Edirne Valimiz Sayın Günay Özdemir ve İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

Misafir öğrencilerimiz, öğretmenleri ve Edirne Sosyal Bilimler Okul Yöneticisi ile birlikte Valimiz Sayın Günay Özdemir ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’ı ziyaret ettiler.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ilk ziyarette, Valimiz Sayın Günay Özdemir, öğrencilerin şehrimizi ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, misafirlere hediye verdi.

Öğrenciler Sayın Valimizi ziyaretlerinin ardından İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler. Müdürlüğümüz Arda Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette, İl Millî Eğitim Müdürümüz, ziyaret anısına plaket verdi.

Öğrencilere, Edirne ile ilgili izlenimlerini soran İl Millî Eğitim Müdürümüze öğrenciler, misafir oldukları ev halkının misafirperverliklerini, şehrin tarihi eserlerini ve ülkemizin yemeklerini çok beğendiklerini söylediler.

30-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.