EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz İle ETSO Arasında Yunanca Dil Kursu Protokolü İmzalandı.

Müdürlüğümüz İle ETSO Arasında Yunanca Dil Kursu Protokolü İmzalandı.

Şehrimiz, Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olması sebebiyle vatandaşlarımız bu ülkelerle ticaret yapmakta, yine bu iki ülkeden şehrimize turistik amaçlı gelen ziyaretçiler yaptıkları alışverişle şehrimiz ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Komşu iki ülkenin şehrimiz ile ticaretini geliştirmek ve gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için bu ülkelerin resmi dillerinin şehrimiz esnafı tarafından bilinmesi son derece önemlidir.

Komşu ülkeler ile ticari ve turistik ilişkilerde önemli bir etken olan dil eğitimini tamamlamak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) arasında  “Yunanca Dil Eğitim Kursu” açılması konusunda işbirliğine gidilmiş olup, bu amaç doğrultusunda protokol hazırlanmıştır.

Yunanca Dil Eğitim Kursu protokol imza töreni İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın Mehmet Eren, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sayın Nevzat Taşkın, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Sayın Kemal Soytürk ile Şube Müdürü Sayın Tülay Aydın’ın katılımıyla 03 Ocak 2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüz Arda Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt, yapmış olduğu açıklamasında, protokolün, bölgemizde faaliyet gösteren esnaf ve yardımcıları ile tüccarlara yönelik olarak Yunanca dil eğitimi verilmesi üzerine hazırlandığını söyleyerek, kursun sonunda, Edirneli esnafın ve tüccarımızın Edirne’ye gelen turistlerle daha iyi iletişim kurabileceğini ifade etti ve protokolün hayırlı olmasını diledi.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu açıklamasında: “Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Müdürlüğümüz tarafından ortaklaşa hazırlanan protokol ile Edirne esnafı ve yanında çalışan personellerine Yunanca dil eğitimi vermeye başlıyoruz” dedi.

Protokol ile Edirne turizminin gelişmesine katkı sağlanmasının amaçlandığını söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, şehirlerin kalkınması için kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının daha fazla işbirliği içerisinde olması gerektiğini belirtti.

Edirne’nin, Floransa’dan sonra metre kare başına düşen tarih eser bakımından Dünya’da ikinci şehir olduğunu söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, konuşmasının devamında: “Edirne Sultanlar Şehri, Şehirlerin Sultanıdır. Burada yapacağımız her hizmetin hem Edirne halkına hem Edirne esnafına hem Edirne ticaretine hem de şehrin turizmine fayda sağlayacağına inanıyorum. Protokolün hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Protokol, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt tarafından imzalanarak yürürlüğe konuldu.

03-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.