EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafa Necati İlkokulu’nda İsmiyle Müsemma Okullar Projesi Kapsamında Etkinlik.

Mustafa Necati İlkokulu’nda İsmiyle Müsemma Okullar Projesi Kapsamında Etkinlik.

Öğrencilerimizin aidiyet duygularını pekiştirmek, Öğrencilerimizin içinde bulundukları kurumun kültürünü daha yakından tanımalarını sağlamak, Okullarımızın kurumsal kimliklerini ön plana çıkarmalarını sağlamak, Öğrencilerin, okullarına isimlerini veren tarihi ve/veya önemli şahısları tanımalarını sağlamak, Şehit isimleri verilmiş okullarımızda ortak bir bilinç oluşturmak amacıyla Edirne Valiliği himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce İsmiyle Müsemma Okullar projesi oluşturulmuş ve 2017-2018 eğitim-öğretim yılı itibariyle uygulanmaya başlanmıştır.

Projenin amaçlarından biri olan, “Öğrencilerin, okullarına isimlerini veren tarihi ve/veya önemli şahısları tanımalarını sağlamak” amacıyla okullarımız tarafından çeşitli etkinlikler planlanmıştır.

Bu kapsamda, ilimiz Karaağaç Mahallesinde bulunan Mustafa Necati İlkokulu tarafından etkinlik düzenlendi.

04 Ocak 2018 Perşembe günü okul salonunda gerçekleştirilen etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, okulun yönetici, öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda, 1925’te Maarif Vekili (Millî Eğitim Bakanı) olan Mustafa Necati’nin hayatı öğrenciler tarafından katılımcılara okundu.

Mustafa Necati’nin Maarif Vekili (Millî Eğitim Bakanı) olduğu döneme ilişkin bilgilendirme yapılırken, Mustafa Necati’nin kaleme alınmış olduğu, göreve yeni başlayan öğretmenlere mektubundan da bir bölüm okundu.

Mustafa Necati İlkokulunun tarihi hakkında bilgilendirmenin yapıldığı program, öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından sona erdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında: “Bugün dersimiz Mustafa Necati. Bugün sizler, okulunuza adı verilmiş olan Mustafa Necati’nin kim olduğunu, hayatını, Maarif Vekili (Millî Eğitim Bakanı) olduğu dönemde, siz değerli öğrencilerimizin hayata en iyi şekilde hazırlanması hususunda vermiş olduğu emeklerini öğreneceksiniz. Okullarımıza isimleri verilmiş olan tarihi şahsiyetlerin öğrencilerimiz tarafından tanınması son derece önemli. Bu şekilde öğrencilerimizde okullarına karşı aidiyet duygusunun gelişeceğine inanıyoruz. Programda emeği geçen yönetici, öğretmen öğrencilere ve bu güzel etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

04-01-201804-01-201804-01-201804-01-201804-01-201804-01-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.