EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer Hatun Anaokulu Öğrencilerinden Dostluk Sergisi

Nilüfer Hatun Anaokulu Öğrencilerinden Dostluk Sergisi

Avrupa Birliği Bakanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Bulgaristan–Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programının ‘SPORT AND ART BRIDGE TO EUROPEAN TOLERANCE’  isimli, Edirne Nilüfer Hatun Anaokulu koordinatörlüğünde ve Burgaz Daylong Valshebstvo ortaklığında yürütülen proje kapsamında öğrencilerimizin çektiği fotoğraflar ve çizdikleri resimlerin sergilendiği  ‘ Fraternity Exhibition ’ ‘ Dostluk Sergisi ’nin açılışı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’ın katılımıyla 29 Eylül 2016 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Açılışın ardından katılımcılar sergiyi gezerek öğrencilerin çekmiş olduğu fotoğrafları ve çizmiş oldukları resimleri yakından incelediler.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, yapmış olduğu konuşmasında: “Günümüz dünyasında çocukların giderek aktif hale geldiği ve geliştiğini gözlemliyoruz. Gerek okul hayatları ve gerekse sosyal hayatları oldukça yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu durum biz yöneticileri, öğretmenleri ve anne babaları çocukların rahatlaması için sağlıklı alternatif fikirler aramaya yönlendiriyor. Çocuklarımızı yaş dönemlerine uygun Sanat ve Spor etkinliklerine yönlendirerek hayata iyi bir başlangıç yapmalarını sağlayabiliriz. Çünkü okulöncesi ve ilkokul döneminde basketbol, voleybol gibi takım sporları gerçekleştirmeleri sosyal becerilerinin artmasını sağlar. Özellikle takım içinde işbirliği, paylaşma, yardımlaşma, etkili iletişim kurabilme ve problem çözme gibi beceriler sergilemeyi öğrenirler. İlerde iş hayatında ekip çalışmasında kullanacakları becerilerin ilk adımları bu süreçte atılır. Çocuklar güçlü bir hayal dünyasına sahiptir. Genellikle bu hayal dünyaları, kimi zaman korkuları, kaygıları ve mutlulukları resimde şekil alır. Çocuklara özgür bir sanat ortamı sunabilmeliyiz ki çocuklarımızda bize içlerini özgürce yansıtsın.

Nilüfer Hatun Anaokulu öğrencileri öğretmenlerinin ve velilerinin desteği ile birlikte yürüttükleri proje aracılığıyla, Spor ve Sanat ile Avrupa’ya köprü kurdular. Çocukların özgüveni, çevreden aldıkları geri bildirimlerle şekillenir, olumlu geri bildirim aldıkları sürece özgüvenleri yüksek olacaktır.

Bugün bizlerde çocuklarımızın heyecanlarına ortak olmak ve her zaman onları desteklediğimizi görmeleri için bir araya geldik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara seslendiği gibi ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, birer mutluluk parıltısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışın. Sizler den çok şeyler bekliyoruz. Hepinize başarılar dilerim.” dedi.

Öğrencilerin dans gösterisinin izlenmesinin ardından verilen kokteyl ile program ile sona erdi.

Proje kapsamında Nilüfer Hatun Anaokulu bahçesine öğrencilerin ve okul çevresindeki çocukların faydalanabileceği basketbol sahası oluşturuldu.

29-09-2016   29-09-2016   29-09-201629-09-2016   29-09-2016   29-09-201629-09-2016   29-09-2016   29-09-2016

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.