EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Pansiyonlarının İzlenmesi ve Değerlendirilmesi Toplantısı

Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Yurtlar ve Pansiyonlar Daire Başkanı Sayın Erbay Coşkun, beraberinde Yurtlar ve Pansiyonlar Daire Başkanlığı Pansiyonlu Okullar Grubu Sorumlusu Şube Müdürü Sayın Ahmet Şükrü CÖMERT ile geldiği ilimizde, “Öğrenci Pansiyonlarının İzlenmesi ve Değerlendirilmesi” toplantısı gerçekleştirdi.
Öğrenci Pansiyonlarının İzlenmesi ve Değerlendirilmesi Toplantısı

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’ın yanı sıra ilimiz genelinde bulunan ve pansiyonu olan okullarımızın müdürleri ve pansiyondan sorumlu müdür yardımcılarının katılımıyla 16 Mart 2017 Perşembe günü Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Daire Başkanı Sayın Erbay Coşkun, pansiyonu bulunan okullarımızın idarecilerine yönelik olarak, 2016 yılında çıkan “Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği”’nde ki, bir önceki yönetmeliklerden değişiklik gösteren maddelere ilişkin bilgilendirme yaptı.

Daire Başkanımız Sayın Erbay Coşkun’un ardından Sayın Ahmet Şükrü CÖMERT, e-okul modülü üzerinden veri girişleri ile ilgili işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Sayın Ahmet Şükrü CÖMERT, pansiyonların donanımlarında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında hatırlatmalarda bulunulurken, toplantıda, “Pansiyon İzleme Değerlendirme Formu” kıstasları gözden geçirildi.   

Toplantı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

Daire Başkanımız Sayın Erbay Coşkun, ilimizde bulunduğu sürede pansiyonlu okullarımızı ziyaret ederek, okullarımız hakkında yetkililerden bilgi aldı.

17-03-2017   17-03-2017   17-03-201717-03-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.