EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz tarafından kullanılacak 150 Bisikleti Törenle Okullarımıza Dağıttık

Tören, Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi Tartan Pistinde 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü gerçekleştiridi.
Öğrencilerimiz tarafından kullanılacak 150 Bisikleti Törenle Okullarımıza Dağıttık

       Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı (2014-2017) kapsamında öğrencilerimizin fiziksel aktivite düzeyinin arttırılmasını sağlamak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Edirne merkez ve ilçelerinde 5-6 ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlikler dersini açan toplam 22 okulumuz ve başarılı öğrenciler dahil toplam 150 adet bisiklet dağıtıldı.

      Bisikletlerin teslim edildiği okullarımızda öğrencilerimiz “Spor ve Fiziki Etkinlikler Dersi Öğretim Programı” kapsamında, oluşturulan uygun alanlarda bisikletleri kullanacaklar. Öğrencilerimiz hem bisiklet kullanma alışkanlığı kazanıp hem de sağlıklı yaşama alışacaklar. 

     Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN’in katılımıyla, Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi Tartan Pistinde 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü gerçekleştirilen törene, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

      Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN bisikletlerin dağıtımı töreninde yapmış olduğu konuşmasında; katkılarından dolayı Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU’na müteşekkir olduğunu ifade ederek “Bugün manevi anlamda temel atıyoruz. Bu temel de, sağlıklı beslenmek ve sağlıklı beslenmenin ardından gelen hareket. Sağlıklı hareket. Sağlıklı hareket etmenin yollarından biri de bisiklet kullanmaktır. Hareket ne kadar çok olursa hastanelerimize, doktorlarımıza o kadar az iş düşer. Sağlıklı nesiller yetişir. Ülkemiz refaha o kadar çabuk ulaşır. Diliyorum ki gençlerimizin her birinin kapısının önünde bisikleti olur” dedi.  

      Bisiklet dağıtım töreni, bisiklet alan öğrencilerin pistte tur atmasının ardından sona erdi.

Bisiklet Dağıtım Töreni   Bisiklet Dağıtım Töreni   Bisiklet Dağıtım Töreni   Bisiklet Dağıtım Töreni   Bisiklet Dağıtım Töreni   Bisiklet Dağıtım Töreni

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.