EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize Enerji Tasarrufu Konulu Çocuk Tiyatrosu Sahnelendi.

   “Enerji Çocuk” Projesi İşbirliği Anlaşması kapsamında İlimiz öğrencilerine yönelik olarak “Enerji Tasarrufu” konulu çocuk tiyatrosu sahnelendi.
Öğrencilerimize Enerji Tasarrufu Konulu Çocuk Tiyatrosu Sahnelendi.

         Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Enerji Verimliliği Derneği arasında yürütülen “Enerji Çocuk” Projesi İşbirliği Anlaşması kapsamında İlimiz öğrencilerine yönelik olarak “Enerji Tasarrufu” konulu çocuk tiyatrosu sahnelendi.

         "Enerji Çocuk Projesi" ile evlerde, okullarda enerjinin verimli kullanılmasını sağlamak, proje aracılığı ile enerji verimliliği çalışmalarına vurgu yapılarak, başta evlerde olmak üzere çocukların bulunduğu her ortamda enerjinin verimli kullanılması ve tüketimi konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılması öngörülmektedir.

         22 Nisan 2015 Çarşamba günü İlimiz Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Salonunda sahnelenen tiyatro gösterisine, Vali Yardımcısı Sayın Nedim ÖZIRMAK, İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Sayın Hüseyin GÜNAY, Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Ayhan KARAN, Enerji Verimliliği Derneği Edirne Şubesi Başkanı Sayın Fedai CANIM, Müdürlüğümüz Şube Müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

          Öğrencilerimiz “Enerji Tasarrufu” adlı çocuk tiyatro oyunu ile hem eğlendiler hem de enerjiyi doğru şekilde kullanma konularında bilinçlendiler. 

2   2   22   2   2 2   2

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.