EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize Kuru Üzüm Dağıttık.

“Kuru Üzüm Dağıtım Programı” kapsamında 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü Merkez Hatice Erkurt Anaokulunda öğrencilere kuru üzüm dağıtıldı.
Öğrencilerimize Kuru Üzüm Dağıttık.

Millî Eğitim Bakanlığımız, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü (TMO) tarafından ortaklaşa yürütülen “Kuru Üzüm Dağıtım Programı” kapsamında 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü Merkez Hatice Erkurt Anaokulunda öğrencilere kuru üzüm dağıtıldı.

Programa İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’ın yanı sıra İl Sağlık Müdürü Dr. Sayın A. Muhsin Kişioğlu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Edirne Şube Müdürlüğünden yetkililer katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, yapmış olduğu konuşmasında, “28 Mart 2016 tarihli, 2016/8719 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 2015-2016 eğitim öğretim yılı ikinci yarısından itibaren öğrencilerimize kuru üzüm dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

“Kuru Üzüm Dağıtım Programı” Milli Eğitim Bakanlığımız, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü (TMO) tarafından ortaklaşa yürütülen bir projedir.

Proje kapsamında, resmi, özel bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine kuru üzüm dağıtımına başlandı.

Program çerçevesinde 2 haftalık süre ile (okul sütü dağıtımı yapılan günlerin haricinde Salı ve Perşembe günleri ) 4 hafta, 25 gramlık kuru üzüm paketlerinin dağıtımı yapılacaktır.

İlimiz genelinde 148 okulumuzdan 20 bin 416 öğrencimiz kuru üzüm dağıtım programından faydalanacaktır.

Bu projenin amacı, anaokulu, uygulama sınıfı ve ilkokul öğrencilerine kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması ile yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanmasıdır.

Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Program, öğrencilerimize kuru üzüm dağıtılmasının ardından sona erdi.

18-05-2016   18-05-201618-05-2016   18-05-2016

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.