EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri Konulu Eğitim Verildi.

Öğrencilerimize Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri Konulu Eğitim Verildi.

Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi ve böbrek hastalıklarının önlenmesi adına diyabet ve obezite ile mücadele kapsamında; İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda öğrencilerimizin erken yaşta bilgilendirmeleri ve bilinçlendirilmeleri amacıyla, Türk Böbrek Vakfı (TBV) yetkilileri tarafından ilimiz genelinde öğrenim gören tüm ilkokul öğrencilerine “”Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri” konulu eğitimlerin verilmesine devam ediliyor.

06 Nisan 2017 Perşembe günü İlimiz Merkez Vali Fahri Yücel İlkokulu’nda gerçekleşen, öğrencilerimize sağlıklı ve düzenli beslenmenin öneminin anlatıldığı eğitime İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, Türkiye Böbrek Vakfı Başkanı Sayın Timur Erk ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, eğitimin ardından yapmış olduğu konuşmasında: “Son dönemde obezite ciddi bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmakta. Aşırı derecede tuz, şeker kullanılması, yağlı yiyeceklerin ve gazlı içeceklerin çokça tüketilmesi, sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi önünde büyük bir engel olarak karşımıza çıkmakta.

Türk Böbrek Vakfı uzun yıllardır sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi konusunda çok önemli bir misyonu Türkiye genelinde özveriyle yerine getiriyorlar. Bir anlamda hastalıkları önleyici etkinlikleri icra ediyorlar.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizlerde sağlıklı beslenme, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi konusunda ciddi farkındalık çalışmaları yürütüyoruz. Bunlardan bir tanesi, “Akılcı İlaç Kullanımı” projemiz. Bildiğiniz üzere yanlış ilaç kullanımı, özelliklede yanlış antibiyotik kullanımı böbrek kaybı gibi çok ciddi sorunlarla yol açabilir.

Öğrencilerimize sağlıklı beslenmenin önemi konusunda vermiş oldukları farkındalık eğitimden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye Böbrek Vakfı Başkanı Sayın Timur Erk tarafından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’a, öğrencilerimizin sağlıklı beslenmeleri konusunda çalışmalarından dolayı plaket verdi.

07-04-201707-04-201707-04-201707-04-201707-04-201707-04-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.