EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize “Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi” Dağıtıldı.

    “Öğrencilerde Sosyal Güvenlik Bilincini Oluşturmaya ve Geliştirmeye Yönelik İşbirliği Protokolü” kapsamında İlimiz ilkokul düzeyindeki öğrencilerimize “Güven ve Sağlıklı Yaşam” adlı çizgi film dvd’si ve hikâye kitabından oluşan “Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi” dağıtıldı.
Öğrencilerimize “Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi” Dağıtıldı.

     Obezite, dünyada ve ülkemizde hızla artan önemli bir sağlık sorunu olup, ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen önemli bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Diyabet, hipertansiyon, aterosklerotik damar hastalığı, solunum sistemi hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, eklem hastalıkları ve psikolojik rahatsızlıklar gibi pek çok hastalıklara neden olabilmektedir.

    Öğrencilerimizi bilinçlendirmek, obezite ve diyabet ile etkin mücadele edebilmek amacıyla; Bakanlığımız ile Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında imzalanan “Öğrencilerde Sosyal Güvenlik Bilincini Oluşturmaya ve Geliştirmeye Yönelik İşbirliği Protokolü” kapsamında İlimiz ilkokul düzeyindeki öğrencilerimize “Güven ve Sağlıklı Yaşam” adlı çizgi film dvd’si ve hikâye kitabından oluşan “Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi” dağıtıldı.

        İlimiz Merkez İnönü İlkokulunda gerçekleşen programa, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sayın Hayrettin KARBUZ ile Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Sayın Adnan KAYIRAN katıldı.

      Program kapsamında İnönü İlkokulu 3-A sınıfı ziyaret edilerek öğrenciler ile birlikte “Güven ve Sağlık Yaşam” adlı çizgi film dvd’si izlenmesinin ardından öğrencilere “Güven İle Sağlıklı Yaşam – Diyabet ve Obezite” adlı hikâye kitabı dağıtıldı.

        Program, öğretmenlerle yapılan toplantının ardından sona erdi.

 

2   2   22   2   2

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.