EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenme Şenlikleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Edirne Vali Yardımcısı Dr. Sayın Yusuf Güler Başkanlığında, Öğrenme Şenlikleri toplantısı gerçekleştirildi.
Öğrenme Şenlikleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş gruplarındaki vatandaşların sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek ve istihdam edilebilirliklerini arttırmak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşüm gerçekleştirmek vizyonuyla başlatılan “Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri” Ülkemizde 2013 yılından itibaren   pilot uygulaması yapılmıştır. Yurt genelinde yaygınlaştırılması planlanmış, 2015 yılında 24 ilimizde yapılmıştır.  İlimizde ilk defa 2016 yılında gerçekleştirilmiştir.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Tunca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Edirne Vali Yardımcısı Dr. Sayın Yusuf Güler, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Kemal Soytürk, kamu kurumların, sivil toplum örgütlerinin ve özel sektör temsilcileri katıldı.

Edirne Vali Yardımcısı Dr. Sayın Yusuf Güler, yaptığı konuşmada, “Geçen yıl düzenlediğimiz Öğrenme Şenlikleri etkinliğini bu yılda düzenleyeceğiz. Bu konuda görüş, düşünce, öneri ve katkılarınıza ihtiyacımız olacak. Kamu kurumlarımızı, sivil toplum örgütlerinin, özel sektör temsilcilerimizin eğitime ve eğitimde farkındalık yaratmaya destek vermeye davet ediyorum. Edirne eğitim açısında çıtası yüksek bir il. Bu çıtayı daha da yükseltmek, öğrenmenin de toplum içinde önemli olduğunu vurgulamak.  Kamu kurumlarıyla ve diğer sektör temsilcileriyle işbirliği yapmanın önemine değinmek istedik” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, katılımcılara proje hakkında bilgiler sundu.

Toplantı, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmasıyla sona erdi.

23-08-201723-08-201723-08-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.