EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Çevre Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi.

14 Şubat 2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen, Müdürlüğümüze bağlı Merkez okullarımızda görev yapan 23 Özel Güvenlik personelinin hazır bulunduğu “Okul Çevre Güvenliği Bilgilendirme Toplantısına” İl Emniyet Müdürü Sayın Ali Kemal Kurt, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ile İl Emniyet Müdürlüğü ve Müdürlüğümüz yetkilileri katıldılar.
Okul Çevre Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi.

Ülkemizin güvenli geleceğinin teminatı çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitim-öğretim görmeleri ve eğitim kurumlarına yönelik olası terör ve şiddet olayları ile öğrencilerin madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklarından korunmaları da eğitim politikalarımızın gereğidir. Bu amaç doğrultusunda okullarımızda Özel Güvenlik Personelleri istihdam edilmektedir.

2017 yılında Millî Eğitim Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında Özel Güvenlik Personellerinin istihdamına yönelik Toplum Yararına Program protokolü hazırlanmıştır. İlimiz genelinde Müdürlüğümüze bağlı 37 okulda Özel Güvenlik Hizmeti sağlanmakta olup, 35 okulumuzda protokol kapsamında, 2 okulumuzda da okul-aile birliği tarafından Özel Güvenlik Personeli istihdam edilmiştir.

Özel Güvenlik personellerimizin okullarımızdaki görev süresince, mesleki bilgilerini yükselterek, her türlü terör, şiddet ve asayiş olaylarına hazırlıklı olmaları yönünde bilgi, tutum ve beceri kazanmaları sonucunda özel güvenlik hizmetini güvenli ve yüksek kalitede vermeleri hedeflenmektedir.

Bu hedefler doğrultusunda Ocak ayı içerisinde İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından özel güvenlik personelimize yönelik olarak Asayiş, Özel Güvenlik, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Terörle Mücadele konularında eğitimler verilmiştir.

Özel güvenlik personelimize yönelik eğitimler kapsamında 14 Şubat 2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonu’nda İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından "Okul Çevre Güvenliği" konularında bilgilendirmesi yapıldı.

14-02-201814-02-201814-02-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.