EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri İle DeğerlendirmeToplantısı Gerçekleştirildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı öncesi yapılacak iş ve işlemlerin değerlendirilmesi için okul müdürleri ile toplantı yapıldı.
Okul Müdürleri İle DeğerlendirmeToplantısı Gerçekleştirildi.

05 Eylül 2017 Salı Günü İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt başkanlığında düzenlenen toplantıya Müdür Yardımcılarımız Sayın Kemal Soytürk, Sayın Cemal Turan, Sayın Ömer Naci Diktaş ve ilimiz merkez resmi-özel, okul-kurum müdürleri katıldı.

Edirne Lisesi Konferans Salonu’nda, Saygı duruşunda bulunulmasının akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Müfredat Yenileme ve Değişiklik Çalışmaları üzerine slayt sunum gerçekleştirdi.

Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmen Yeterlilikleri ve Kalite Geliştirme Daire Başkanı Sayın Mustafa Baki Babaoğlu, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılından itibaren 1.-5. ve 9. Sınıf öğrencilerimize uygulanacak yeni müfredata ve müfredatın oluşturulma sürçlerine ilişkin olarak okul müdürlerimize bilgi aktardı.

Yenilenen müfredatlar ile ilgili soru-cevap bölümünün ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında eğitim camiası olarak, Maarif davamızda hepimizin bir ekip olduğunu ve birlik beraberlik içinde hareket etmemiz gerektiğini söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz konuşmasının devamında, Türk Millî Eğitim Sisteminin ilke ve amaçları doğrultusunda, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi çok iyi yetiştirmemiz gerektiğini, bunun için de yöneticiler olarak, öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimizle çok iyi iletişim içinde olunması gerektiğini söyledi.

Yöneticilerimizin verdiği kararlarda adil davranmasının önemine dikkat çeken Sayın İl Millî Eğitim Müdürümüz, okul müdürlerimizden çözüm odaklı, birleştirici olmalarını, kararlarında kimseyi kırıp incitmemelerini istedi.

Toplantıda, Bakanlığımız tarafından yeni yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi, Zorunlu Okul Öncesi Öğrenciler ile İlgili Yapılacak İşlemler, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları iş ve işlemleri, Edirne 2. Öğrenme Şenlikleri ile ilgili yapılacak işlemler, Yaygın Eğitim Faaliyetleri Kapsamında Açılması Planlanan Kurslar ve Kurslara İlişkin Gerekli Duyuruların Yapılması, AB Hibe Programları ve Ulusal/Yerel Hibe Programları kapsamında gerçekleştirilecek yurt dışı proje hareketlilikleri konusunda dikkat edilecek hususlar, Mebbis ve e-okul işlemleri ile ilgili dikkat edilecek hususlar gibi yapılacak iş ve işlemler, alınması gereken tedbirlere yönelik 32 gündem maddesi üzerine bilgilendirmelerde bulunuldu.

Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

06-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.