EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Öğretmenlerimiz Roma’da !!

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinatörü olduğu Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği 2017-1-TR01-KA101-041422 referans nolu ‘’Ağaç Yaşken Eğilir’’ projesi kapsamında anaokulu öğretmenlerimiz İtalya Roma’da 5 Mayıs-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında kursa katılmışlardır.
Okul Öncesi Öğretmenlerimiz Roma’da !!

Erken çocukluk dönemi çocuğun gelişiminde, kişiliğinin oturmasında, sağlıklı bir birey olarak yetişmesinde temel yapı taşlarının atıldığı kritik bir dönemdir. Bu nedenle okulöncesi eğitime gereken önem verilmeli ve her çocuğun bu hizmetten kaliteli bir şekilde faydalanması için herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Bundan hareketle ,ilimizde okul öncesi eğitimde yenilikçi uygulamaların araştırılıp okullarımıza adapte edilmesi, okul ortamlarının Avrupa standartlarına göre düzenlenmesi, çocuğun merkezde olduğu çağdaş yaklaşımların benimsenmesi, demokrasi ve çok dilliliğin öneminin farkına varılması amacıyla proje fikrimiz geliştirilmiştir.

Projemizin konsorsiyum üyeleri olan Ayşekadın Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, Hatice Erkurt Anaokulu ve Süloğlu Anaokulu’nda  görev yapan öğretmenlerimizin, öğrencilere doğru, yenilikçi yöntemlerle ve farklı materyaller kullanarak eğitim vermelerine, oyun bazlı öğrenmeyi merkeze alan öğretme tekniklerini uluslararası alanda yerinde incelemelerine, diğer Avrupalı meslektaşlarıyla bir araya gelip görüş alışverişinde bulunup kendilerini geliştirerek mesleki yeterliliklerine katkıda bulunmalarına ,motivasyon ve vizyonlarını arttırmalarına yardımcı olmak için 7 gün 42 saatlik bir eğitim faaliyetine katılmışlardır.

Projemizin ikinci hareketliliği 19 Mayıs -27 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Katılımcı öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.