EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Araçları İl Koordinasyon Kurulu Toplantı.

Okul Servis Araç Sürücüleri ve Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi İl Yürütme ve Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi.
Okul Servis Araçları İl Koordinasyon Kurulu Toplantı.

Vali Yardımcısı Sayın Dr. Yusuf Güler başkanlığında 04 Ocak 2018 Perşembe günü Müdürlüğümüz Arda Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Edirne Karayolları Bölge Müdürlüğü, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ile Edirne Okul Servis Araçları Odası Başkanlığından temsilciler katıldı.

25.10.2017 tarihinde Resmî Gazete de yayımlanan “Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği” doğrulusunda, Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan “Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimi ve Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi Kurs Programları planlanmış ve uygulamaya konulmuştur.

Programlar ile bireylerin, iş sağlığı ve güvenliğinin önemini kavrayarak ulaşım hizmetini gerçekleştirmede bu kurallara uyması, sürüş esnasında iletişimini güçlendirmesi, karayolunda sürüş tekniğine uygun güvenli ve ekonomik araç kullanma ile direksiyon uygulamaları yapabilmesi, trafik kurallarını bilmesi ve uygulaması, trafik kazaları ve oluş nedenleri hakkında bilgi sahibi olması, ayrıca okul taşıtları ve okul taşıt sürücülerinin sahip olması gereken özellikler ile ilgili bilgi sahibi olması, öğrencilere karşı olumlu tutum ve davranış geliştirmesi, öğrencilerle sağlıklı ve etkili iletişim kurması ile okul taşıtlarıyla öğrenci taşımaya ilişkin genel kural ve ilkeleri bilmesi amaçlanmaktadır.

Toplantıda, açılacak kursların içeriği, kimleri kapsayacağı, hangi kurum bünyesinde açılacağı, süresi, kursların ardından sertifikaların oluşturulması ve geçerlilik süresi ile kursların öncesi, eğitim süreci ve sonraki döneme ilişkin kurumların arasında koordinasyonun ne şekilde sağlanacağına ilişkin planlamalar yapıldı.

05-01-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.