EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Şoförleri Eğitimi Semineri Verildi.

Müdürlüğümüzce 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında İlimiz Merkez İlçede Taşımalı Eğitim Kapsamındaki öğrencilerin taşımasını yapan taşımalı servis şoförlerine, Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonunda 29/12/2015 Salı günü, Saat : 09:30-17:30 saatleri arasında Okul Servis Şoförleri Eğitimi Semineri düzenlendi.  
Okul Servis Şoförleri Eğitimi Semineri Verildi.

            Taşımalı Eğitim kapsamında, öğrenci taşımacılığı yapan taşımalı servis şoförlerine, Milli Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliğinin 23. Maddesi uyarınca, trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim becerileri konusunda bilgi ve becerilerini artırarak, bu şoförlerin kapasitesinin geliştirilmesi amacıyla seminer verildi.

İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Müdürlüğümüz işbirliğinde hazırlanan  seminer, Taşımalı Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği, öğrenci taşıma uygulamaları sözleşme esasları, taşıma güzergâhları, öğrenci taşıma uygulamaları kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürlüğü, araç sürücüsü ve rehber personelin yükümlülükleri, yaş grupları ve engel grupları itibariyle öğrenci/veli/kursiyer/davranış modelleri, etkili iletişim yöntemleri, şoför ve rehber personelin öğrenci/veli/kursiyere yaklaşımı, araç şoförlerinin olumsuz örnek oluşturacak davranış modelleri (kılık-kıyafet, araç içerisinde yüksek sesle konuşma, cep telefonu ile konuşma ve yüksek sesle müzik dinleme), Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, Karayolları Trafik Yönetmeliği hükümlerindeki öğrenci taşıma uygulaması ile ilgili hususlar, trafik işaretleri ve kuralları, seyir esnasında uyulması gereken kurallar, durma ve duraklamalarda dikkat edilecek kurallar, aşırı hız, yakın takip, şerit izleme, geçiş kolaylığı sağlama vb. hususlar, Öğrenci/veli/kursiyerlerin taşınması esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar, Öğrenci/veli/kursiyerlerin araca iniş ve binişleri esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar ve olası kaza sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmesiyle sona erdi.

 30-12-2015  30-12-2015  30-12-2015

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.