EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Yöneticilerimize Yönelik Liderlik Eğitimi Semineri Verildi.

Okul yöneticilerine yönelik yapılan kişisel gelişim programı çerçevesinde ilimiz merkezinde bulunan okullarımızın yöneticilerine Profesyonel Koç Sayın Gülay PEKCUR KORUÇ tarafından Liderlik Eğitimi Semineri verildi.
Okul Yöneticilerimize Yönelik Liderlik Eğitimi Semineri Verildi.

Edirne Lisesi Konferans Salonunda 28 Ağustos 2018 Salı günü gerçekleştirilen seminerde İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında, okul yöneticilerinin tüm liderlik vasıflarına sahip olası gerektiğini söyleyerek, günümüz şartlarında ise bir yöneticinin özellikle iletişim kurmada üst seviyede başarılı olması gerektiğini söyledi.

İyi bir yöneticinin sağlıklı iletişim kurarken iyi bir konuşmacı olmasının yanında iyi de bir dinleyici olmasının gerektiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, lider özelliklere sahip iyi bir yönetici herkesin fikirlerini dinleyen ve ortak fikri oluşturan kişi olduğunu söyledi.

Her yöneticinin risk yönetimi konusunda donanımlı olması gerektiğini söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, lider yöneticilerin riskleri oluşmadan öngören ve gerekli tedbirleri alan kişiler olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilecek seminerin hayırlı olması temennisinde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, okullarımızda görevli tüm yöneticilerimizin lider vasıflara sahip yöneticiler olduğunu, bu gibi seminerlerin kendilerinde mevcut olan bilgilerin güncellenmesi için önemli olduğunu vurguladı.

Program, Profesyonel Koç Sayın Gülay PEKCUR KORUÇ tarafından verilen Liderlik Eğitimi Semineri ile devam etti. Yaklaşık 2 saat süren seminerde Sayın Koruç tarafından okul yöneticilerimize yönelik liderlik stilleri, liderlik özellikleri ve takım çalışması konuları hakkında bilgiler aktarıldı.

28-08-201828-08-201828-08-201828-08-201828-08-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.