EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullar Hayat Olsun İl Yönetim Proje Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi.

Okullar Hayat Olsun İl Yönetim Proje Kurulu Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan başkanlığında, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında protokol imzalayan kurum temsilcileri, proje okul müdürleri ve muhtarların katılımıyla 02 Mart 2017 Perşembe günü saat 11.00 da Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Okullar Hayat Olsun İl Yönetim Proje Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, yapmış olduğu açılış konuşmasında: “Okullar Hayat Olsun projesi; okulların fiziki alanlarının çevre halkına kullandırılması, kamu yararı gözetilerek çeşitli kültürel faaliyetler ve eğitsel kurslar verilmesine imkân sağlaması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokolle 13.12.2011 tarihinde hayata geçirilmiştir.

 Projenin amacı; okulların öğrenciler ve yetişkinler için birer ‘’Hayat Boyu Öğrenme Merkezi’’ ve eğlenme dinlenme aktivitelerine imkân veren ‘’Yaşayan güvenli alanlar‘’ haline dönüştürülmesidir. Okullarımızın eğitim-öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerin, kütüphanelerin, bilgi teknolojileri sınıflarının vatandaşlarımızın hizmetine açılmasıdır.    

Proje kapsamında ilimizde 2016 yılında toplam 247 kurs açılmış, 3.796 kişi eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almışlardır. 2017 yılında, kurslarımızın açılmaya başladığı 1 Eylül 2016 tarihinden bu güne bakıldığında ise 105 proje okulumuzda 195 kurs açılmış, 1.807 kişi kurslarımızdan mezun olmuştur.

Okullar Hayat Olsun Projesi ile ilgili etkinliklere katılımın artması; Hayat Boyu Öğrenmeye katılım oranlarımızı da artırdığı kurs verilerimizde görülmektedir.

Proje 13.12.2016 tarihinde sona ermekle birlikte, mevcut proje okullarımızın kurs açma işlemlerine devam etmeleri, projenin devamına yönelik Genel Müdürlüğümüz tarafından çalışmaların yürütüldüğü, yeni protokolün hazırlanması çalışmalarının sonuçlandırılıp imzalanması sonucunda İl Millî Eğitim Müdürlüklerinin bilgilendirileceği bilinmektedir.

Projeye katılmak isteyen yeni okullarımızın ise; Müdürlüğümüzce Temmuz ayında gerçekleştireceğimiz Okullar Hayat Olsun Toplantısında belirlenerek, katılımcılar tarafından karar alınarak, Genel Müdürlüğümüze projeye dâhil edilmeleri teklif edileceklerdir.

İlimizde Okullar Hayat Olsun Projesi’nin etkin bir şekilde sürdürülebilirliğini sağlamak, proje okullarımızın sayısını artırmak, projenin desteğiyle ilimizin Hayat Boyu Öğrenmeye katılım oranını artırmak amaçlanmaktadır.” dedi.

Okullar Hayat Olsun projesinin amaçları hakkında bilgilendirme yapılan toplantıda, tarafların sorumlulukları ve yükümlülüklerinin neler olduğu konusuna da yer verildi.

Proje kapsamında hayata geçirilen çalışmaların gösterildiği toplantıda, bundan sonraki süreçte yapılması planlanan çalışmalar görüşüldü.

Bir önceki toplantıda alınan kararların değerlendirildiği toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

02-03-2017   02-03-2017   02-03-201702-03-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.