EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Okullar Hayat Olsun Projesi” İl Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

 Toplantı, Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonunda 27 Nisan 2015 Pazaretsi günü gerçekleştirildi.
“Okullar Hayat Olsun Projesi” İl Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

           “Okullar Hayat Olsun Projesi” İl Yönetim Kurulu Toplantısı 27 Nisan 2015 Pazartesi günü Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonunda yapıldı.

         13.12.2011 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından imzalanan protokol çerçevesinde; Okulların eğitim‐öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerinin, kütüphanelerinin, bilgi teknolojileri sınıflarının, çok amaçlı salon ve konferans salonlarının,  spor salonları ve okul bahçelerinin velilerin ve mahallelinin hizmetine açılması, okul bahçelerinin düzenlenmesi ve ağaçlandırılması amaçlanmıştır.

         İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN başkanlığında yapılan İl Yönetim Kurulu Toplantısı’na, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı Eğitimi Uzmanı Sayın Ayşe Saadet BEYHAN, Müdürlüğümüz Şube Müdürü Sayın Filiz SUGÖZLEYEN, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında protokol imzalayan kurum temsilcileri, proje okul müdürleri ve muhtarlar katıldı.

           Toplantı, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Filiz SUGÖZLEYEN’in ilimiz genelinde proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetleri anlatan sunum ile başladı. Ayrıca, Orman İşletme Müdür Yardımcısı Kamil ELİTEZ, Uzunköprü Belediye Başkan Yardımcısı Engin BULUT proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdiler.

           Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı Eğitim Uzmanı Sayın Ayşe Saadet BEYHAN, yaptığı konuşmada, Edirne İlimizin Projenin en iyi uygulandığı iller arasında olduğunu belirterek bu konuda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

        İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN yapmış olduğu konuşmasında, “Okullar Hayat Olsun Projesinin hayata geçtiği 2011 yılından itibaren okullarımızda ciddi çalışmalar yapıldı. Müdürlüğümüz ile kurum ve kuruluşlar arasında proje kapsamında protokoller imzalanarak ciddi işbirliği içerisinde bulunduk.

Örnek vermek gerekirse, Okullar Hayat Olsun Projesi Kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak okul spor salonlarının onarım işini gerçekleştirdik ve bu alanları mahallelinin hizmetine sunduk. Amatör spor kulüpleri açıldı ve bu kulüpler okullarımızın spor salonlarında spor aktivitelerini icra etmekteler. Özel ihtimam gerektiren bireylerin olduğu 2 alana kapalı halı saha açtık ve şuanda aktif şekilde kullanılmakta. Bu projeler ile o mahallelerimizde ki öğrencilerimizi ve vatandaşları spor ile buluşturduk. Bu projenin sonucunda 2014 yılında Türkiye de okul sporlarına katılımın en yüksek olduğu il Edirne oldu.

Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler ile öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın boş vakitlerini doğru yönde değerlendirmelerini sağlamaya yönelik önemli adımlar atıyoruz.

Eğitime çok önem veriyoruz. Bu konuda kurum ve kuruluşlarla protokoller imzaladık. Öğrencilerimizde Hijyen Eğitimi, Akılcı İlaç Kullanımı gibi çok önemli konularda farkındalık oluşturmak, bu konulara dikkat çekmeye yönelik çalışmalarımız var.

Vatandaşlarımıza yönelik iş edinmelerine yardımcı olacak kurslar açtık ve eğitimler devam etmekte.

Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında birçok faaliyet yaptık ama bunun yetinmemeliyiz. Yapılacak çalışmaların daha kurumsal, daha nitelikli, daha artmış olması gerekiyor. Temas edemediğimiz bir öğrenci, bir veli, bir sivil toplum kuruluşu kalmayana kadar gayretli şekilde çalışmalıyız.

Bu güne kadar gerçekleştirilen tüm faaliyetlerde emeği gecen tüm kurumlara, kuruluşlara, belediyelere, eğitim ile ilgili tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın artarak devamını temenni ediyorum ” dedi.

           Toplantı katılımcıların proje hakkında görüşlerini belirtmesinin ardından sona erdi.

2   2   22

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.