EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Okullar Hayat Olsun Projesi" Ödül Töreni

       "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında başarılı olan kurumlara ödülleri, İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törenle verildi.


Okullarımızın; velilerimizin, mahallelinin ve çevrenin hizmetine açılması, öğrencilerimiz ve yetişkinler için birer “hayat boyu öğrenme merkezi” ve eğlenme, dinlenme aktivitelerine imkân veren “yaşayan güvenli alanlar” haline dönüştürülmesi amacıyla, 13 Aralık 2011 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığımız,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokolle yürürlüğe girmiş olan “Okullar Hayat Olsun Projesi”nde başarı gösteren kurumlara ödülleri, 4 Şubat 2015 tarihinde İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi.

Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Mustafa Kemal BİÇERLİ’nin başarılı olan kurumlara ödüllerini vermek üzere teşrif etikleri törende, 81 İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinden sorumlu müdür yardımcıları, şube müdürleri ve 2013 yılı öncesi ile 2014 yılında başarılı olan illerin İl Millî Eğitim Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve Halk Eğitim Merkezi Müdürleri katıldı.

Törene, ilimizi temsilen İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Kemal SOYTÜRK ile Şube Müdürümüz Sayın Filiz SUGÖZLEYEN katıldılar.

Türkiye genelinde okullar hayat olsun projesi kapsamında açılan 84.973 kursa 1.060.072 kişi katılmış ve belge sahibi olmuştur. Açılan bu kurslardan en çok kişisel gelişim ve eğitim, spor, çocuk gelişimi ve eğitimi alanları talep görmüştür.

Müdürlüğümüz, 2013 yılı ve öncesi belge alan kursiyer sayısının nüfusa oranına göre tüm il millî eğitim müdürlükleri arasında 3. il olmuştur.

         Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Mustafa Kemal BİÇERLİ tarafından takdim edilen başarı belgesi ve plaketi, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Sayın Kemal SOYTÜRK tarafından alındı. 

2   2

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.