EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız ‘Her Bağış Üç Hayat’ Sloganıyla Hayat Olmaya Devam Ediyor.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Edirne Kan Merkezi arasında ‘Her Bağış Üç Hayat’ sloganı ile kan bağışı kampanyası protokolü imzalandı.
Okullarımız ‘Her Bağış Üç Hayat’ Sloganıyla Hayat Olmaya Devam Ediyor.

Ülkemizin ve bölgemizin kan ihtiyacına katkıda bulunmak, kan ihtiyacının sürekli bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekmek, gönüllü kan bağışının önemi ve gerekliliği konusunda eğitimler vererek bilinçlenmenin artmasını sağlamak, küçük yaştan başlayarak öğrencilerimize, yanı sıra velilerimize kan bağışının önemini kavratmak, gönüllü kan bağışçısı sayısını arttırmak, kan bağışında düzenli bağışın önemine dikkat çekmek, düzenli bağışçı sayısının artmasına katkıda bulunmak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Edirne Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü arasında ‘Her Bağış Üç Hayat’ sloganıyla hazırlanan protokol 08 Kasım 2018 Perşembe günü düzenlenen etkinlik ile imzalandı.

Etkinliğe, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Türk Kızılayı Edirne Şube Başkanı Sayın Kadir Çakay, Türk Kızılayı Edirne Kan Bağışı Merkezi Müdürü Doktor Sayın İsmail İsmail, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz idarecileri, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz, Türk Kızılayı Edirne Şubesi ile Türk Kızılayı Edirne Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü yetkilileri ve protokol kapsamında bulunanan Merkez ve ilçe okul yöneticilerimiz ile Genç Kızılay Edirne gönüllü üyeleri katıldılar.

Türk Kızılayı Edirne Kan Bağışı Merkezi Müdürü Doktor Sayın İsmail İsmail, yapmış olduğu konuşmasında: “Hepimizin bildiği gibi kan, kaynağı sadece insan olan hayati bir sıvıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hergün binlerce ünite kana ihtiyaç olmaktadır. Ülkemizin yıllık kan ihtiyacı ortalama 2 milyon 700 bin ünitedir. Bizim Türk Kızılayı olarak hedefimiz ülkemizin kan ihtiyacının tamamını gönüllü kan bağışçılarından karşılamaktır. Her gün duyarlı vatandaşlarımız tarafından bağışlanan binlerce ünite kan testleri Türk Kızılayı labarotuvarlarında dünyada en ileri teknoloji kullanılarak yapılmaktadır ve hastahanelerin ihtiyaçlarına göre dağıtımları yapılmaktadır. Kan ihtyacının karşılanabilmesinde tüm kurumlarımızın desteğine her zaman ihtiyacımız olacaktır.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 2017-2018 eğitim öğretim yılında Edirne Merkez ve ilçelerinde bulunan okullarda gerçekleştirdiğimiz kan bağışı kampanyalarında 1825 ünite kan bağışı sayısına ulaşılmıştır. İnanıyoruz ki sizlerin desteğiyle 2018-2017 eğitim öğretim yılında bu rakamın çok üzerine çıkacağız. Kan bağışı kampanyasına katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Yeni imzalanan “Her Bağış Üç Hayat” sloganıyla hazırlanan kan bağışı protokolünün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Türk Kızılayı Edirne Şube Başkanı Sayın Kadir Çakay, Türk Kızılayı’nın tanıtımı ile başladığı konuşmasında, Türk Kızılayı’nın kapsamına ve faaliyetlerine ilişkin salonda bulunanlara bilgilendirme yaptı.

Sayın Çakay, konuşmasının devamında:  “Dünya kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikededir.   Kan bağışı kampanyası Edirne genelinde bulunan okullarımızda 2017-2018 eğitim öğretim yılında başlamış ve başarıya ulaşmış bir kampanya. Bu akşam burada kan bağışı kampanyasının ikinci yılı protokolünü imzalak için biaraya geldik. Bir önceki Eğitim öğretim yılında kampanyada göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Kampanyamıza desteğinizi bu yıl da artarak sürdüreceğinize gönülden inanıyorum. Kampanyanın her alanında görev alan herkese teşekkür ediyorum. Kan bağışı protokolünün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt: “Değerli katılımcılar; öyle bir şehirde bulunuyoruz ki, bu şehirde birçok şeyi gözünüzün önüne getirebilrsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin nasıl bir Devlet olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin nasıl kurulduğunu, nasıl bir imparatorluk, nasıl bir Cumhuriyet olduğunu bu şehrin her sokağında her taşında görebilirsiniz..

Yıl 1915, Kayseri Lisesi Çanakkale’de, Yıl 1915, Afyon Lisesi Çanakkale’de, Yıl 1915, Edirne Lisesi Çanakkale’de, Galatasaray Lisesi Çanakkale’de ve İstanbul Erkek Lisesi Çanakkale’de; peki ne için mücade ediyorlar? Vatan için, Millet için, Bayrak için, Devlet için mücadele ediyorlar. Peki yanlarında kim var? yanlarında bugün ki Türk Kızılay’ı olan Hilal-i Ahmer var. Bizler Kızılay’a o kadar çok şeyler borçluyuz ki. Kızılay sadece afetlerde ve felaketlerde değil her zaman aklımızda olmalı, her zaman Kızılay’ın yanında olmalıyız. Bunu başarmanın en iyi yollarından birisi, küçük yaştaki genç yüreklere Kızılayı anlatarak, görmelerini ve bu duyguları hissetmelerini sağlayarak Kızılayı geleceğe taşıyarak başaracağız. Bu bir borçtur, bu bir minnettir. Çünkü bir cana hayat vereceğiz, bir canı kurtaracağız. Bir cana hayat veren tüm kainata hayat verir düsturuyla yaşıyoruz biz. Onun için bizler, bu düsturu, bu ahlakı çocuklarımıza aktarmamız gerekir. Siz yönetici ve öğretmen arkadaşlarımız sayesinde bunu başarıyoruz.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ‘Ağaç Yaşken Eğilir’ düsturuyla geçtiğimiz eğitim öğretim yılında başlattığımız kan bağışı kampanyası ile geleceğin gönüllü ve duyarlı kan bağışçılarının yetiştirilmesi amaçlanmıştır. Kampanya kapsamında okullarımızda öğrencilerimize bilgilendirme toplantıları yapılarak kan bağışının önemine dikkat çekilmiş, öğrenci velilerimiz ve halkımız okullarımıza kan bağışı için davet edilmiştir.

‘Kan Ver Can Ver’ sloganı ile 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının Ekim ayında başlayıp Mayıs ayında bitirdiğimiz kampanyamız sonunda 18 yaşını doldurmuş öğrencilerimizden öğretmenlerimize, öğrenci velilerimizden okullarımızın bulunduğu mahalle halkına kadar tüm ilimizde gönüllü kan bağışçılarımız 1825 ünite kan ile 5500’e yakın hayata umut olmuştur.

Bu akşam Türk Kızılayı Edirne Kan Merkezi Müdürlüğü ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak imzalayacağımız protokol ile ‘Her Bağış Üç Hayat’ sloganı ile geçtiğimiz yıl temellerini atmış olduğumuz bilinçlendirme ve gönüllü kan bağışçı sayısının arttırılması çalışmalarının kalıcı olması, ilimiz ve bölgemizin kan ihtiyacına devamlı katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Bu bağlamda, en başta, geçtiğimiz yıl Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde çalışmış olan Türk Kızılayı Edirne Kan Bağış Merkezi ve Türk Kızılayı Edirne Şube Başkanlığına, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcılarına, Şube Müdürlerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlerine, okul müdürlerimize, öğrenci ve velilerimize ve Müdürlüğümüz ARGE Birimi çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.

2018- 2019 Eğitim Öğretim yılında yürüteceğimiz “Her Bağış Üç Hayat” kan bağışı kampanyamızın  daha fazla hayata umut olmasını, daha fazla öğrencimizin geleceğin kan bağışçısı olma yolunda bilinçlenmesini diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ve Türk Kızılayı Edirne Şube Başkanı Sayın Kadir Çakay tarafından “ Her Bağış Üç Hayat” protokolü imzalandı.

Protokolün imzalanmasının ardından program, Türk Kızılayı Edirne Kan Bağışı Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Sayın Şennur Evci tarafından yapılan sunum ile devam etti.

Türk Kızılayı Edirne Şube Başkanı Sayın Kadir Çakay tarafından, ilimizde başlatmış oldukları ‘Kan Ver Can Ver’ kampanyası ile kan bağışı konusunda yapmakta oldukları katkı ve kan bağışı konusundaki sürekli destekleri için İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’a plaket takdimi yapılırken, 2017/2018 Eğitim Öğretim yılında ilimiz okullarında yürütülen ‘Kan Ver Can Ver’ kan bağışı kampanyasında etkin bir şekilde çalışıp başarılı sonuçlara ulaşmış olan Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu, Kurtuluş İlkokulu ve Edirne Lisesi okul yöneticilerine plaketleri İl Millî Eğitim Müdürümüz tarfından verildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında ilimiz genelinde yürütülen “Kan Ver Can Ver” kan bağışı kampanyasının organize edilmesinde büyük katkılar sağlayan İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ile kampanyayı sahiplenerek, öğretmen, öğrenci ve velileriyle yürüttükleri özverili çalışmalarıyla, birçok kişinin canına can  katmasına yardımcı olan okullarımızın yöneticilerine Teşekkür Belgelerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

09-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.