EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız ve Kurumlarımızda Görevli Rehberlik Öğretmenlerimiz İle Toplantı Gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt başkanlığında, İlimiz merkezi ve ilçelerinde görevli şube müdürleri, rehberlik ve araştırma merkezi müdürleri ve rehber öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirildi.
Okullarımız ve Kurumlarımızda Görevli Rehberlik Öğretmenlerimiz İle Toplantı Gerçekleştirildi.

05 Ekim 2017 Perşembe günü Edirne Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, “Okullarda Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri”, “PDR Hizmetleri İl Danışma Kurulunca belirlenen Yerel Hedefleri ve Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yıllık Planlarının Hazırlanması”, ile “Ortaöğretime Uyum Programı” ile “Tercih Danışmanlığı Süreci” konuları görüşüldü.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında rehber öğretmenliğin önemine vurgu yaparak, rehber öğretmenlerin görevli olduğu okul/kurumda eğitim gören tüm öğrencileri tanıması gerektiğini ve her biriyle yakından ilgilenmesinin son derece önemli olduğunu söyledi.

Rehber öğretmenlerin görevlerinin öğrencilere rehberlik hizmeti vermekle sınırlı olmadığını söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, rehber öğretmenlerin öğrencilerimizin velilerini de tanımaları gerektiğini, böylece öğrencinin hayatının büyük bir bölümünü kapsayan ailesi hakkında izlenim sahibi olunabileceğini, bunun da öğrenciyi daha iyi anlama yolunda fayda sağlayacağını söyledi.

Rehber öğretmenlerimizin görev yaptıkları okulda/kurumda görev yapan diğer öğretmenlerimiz hakkında izlenim sahibi olmalarının gerekliliğine de değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz, rehber öğretmenlerimizin, okul/kurumlarında görevli öğretmenler ile öğrencilerin birbirleriyle olan iletişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri yönünde çalışmalar yaparak, doğru iletişim önündeki eksiklikleri giderecek teknikler geliştirmeleri gerektiğini belirtti.         

Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

05-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.