EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda Görevli Özel Güvenlik Görevlileri Eğitime Alındı.

Millî Eğitim Bakanlığımız ile İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen "Eğitim Kuramlarında Görev Yapan Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim Verilmesine İlişkin İşbirliği Protokolü" kapsamında eğitim düzenlendi.
Okullarımızda Görevli Özel Güvenlik Görevlileri Eğitime Alındı.

10 Ocak 2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitime İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Sayın Yıldıray Yurtseven, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları Sayın Kemal Soytürk, Sayın Müzekka Bayrak, Müdürlüğümüz Sivil Savunma Hizmetleri Bürosu ile İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi yetkilileri ve okullarımızda görev yapan özel güvenlik görevlileri katıldı. 

Düzenlenen eğitim ile Ülkemizin güvenli geleceğinin teminatı çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitim-öğretim görmeleri ve eğitim kurumlarına yönelik olası terör ve şiddet olayları ile öğrencilerin madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda, Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda görev yapan özel güvenlik görevlilerine eğitim vermek suretiyle, personelin daha dikkatli ve duyarlı görev yapmaları sağlanacaktır.

Program süresince, özel güvenlik görevlilerinin mesleki bilgilerini yükselterek, özel güvenlik hizmetini güvenli ve yüksek kalitede vermeleri ve her türlü terör, şiddet ve asayiş olaylarına hazırlıklı olmaları yönünde bilgi, tutum ve beceri kazanmaları hedeflenmektedir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu eğitim açılış konuşmasında: Sizler, “Millî Eğitim Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlıkları arasında imzalanan "Daha Güvenli Bir Eğitim Ortamı İçin Toplum Yararına Program Protokolü" kapsamında ilimiz okullarının güvenliğini sağlamak için görevlendirildiniz. Bu görevi yaparken, görev yaptığınız okuldaki tüm öğrencilerimizi kendi evlatlarınızdan ayrı tutmayacağınızı, her bir öğrencimizin güvenliğini kendi çocuklarının güvenliğini sağlayan bir baba, bir anne hassasiyetiyle yapacağınıza gönülden inanıyorum.

Bizler, Vatanımızın, Bayrağımızın, Devletimizin, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yetiştiriyoruz. Sizler, çocuklarımızın eğitim yuvalarını daha da güvenli hale getirecek olan kişilersiniz; çocuklarımızın okul çevresinde yaşanabilecek olumsuzluklardan etkilenmemesini istiyoruz. Sizler Emniyet birimleri ile irtibatlı bir şekilde okulun çevre güvenliğinin sağlayacaksınız. Bildiğiniz gibi her okulumuz emniyetten bir görevli ile doğrudan iletişim halinde. Sizler sorumlu olduğunuz okulun çevresinde bir olumsuzluk gördüğünüzde vakit kaybetmeden okul yönetimi ve ilgili emniyet yetkilisi ile irtibata geçeceksiniz. Bugün burada Emniyet Müdürlüğümüzün ilgili birimlerinden yetkililerden, karşılaşılabilecek olumsuzluklar karşısında neler yapmanız gerektiğine ilişkin eğitimler alacaksınız. Eğitimin hayırlı olmasını diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarımızda görev yapan 37 Özel Güvenlik Görevlisinin katıldığı eğitim programımız, İl Emniyet Müdürlüğü; Asayiş, Özel Güvenlik, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri eğitici personeli tarafından yürütülecektir. 

10-01-201810-01-201810-01-201810-01-201810-01-201810-01-201810-01-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.