EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulumuza Ulusal Kalite Etiketi Ödülü Verildi

Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Muhammed DEMİR, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında yürüttüğü ‘ĞÖKKUŞAĞI RENKLERİNDE KÜLTÜR ARMONİSİ’ isimli ulusal projesi ile eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirildi.
Okulumuza Ulusal Kalite Etiketi Ödülü Verildi

2005 yılında Avrupa Komisyonunun e-öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2007 yılından bu yana Yaşam Boyu öğrenme Programına sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Merkezi Destek Servisi, Avrupa´daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 33 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 35 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir.

Ülkemiz eTwinning´e 2009 yılında dahil olmuştur. eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. Ülkemizde 24.000´den fazla okuldan, 40.000´den fazla kullanıcı portala kayıtlıdır ve şu ana kadar 7600´den fazla projeye katılmışlardır. ETwinning Erasmus + sürecinde de Avrupa Komisyonu´nun desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir ve son süreçte 2020 yılına kadar sürdürülecektir.  . eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. Bu platformda yürütülen projeler hedefine ulaştığında Ulusal Destek Servisi tarafından Kalite Etiketi ile ödüllendirilmektedir. Verilen Kalite Etiketi, öğretmenlerin ve okulların eTwinning aktivitelerinin yüksek düzeye ulaştığını somut bir şekilde kanıtlamaktadır.

İlimiz iki yıldır aktif olarak platformda ulusal ve Avrupa ortaklı projeler yürütmektedir.2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Türkiye de en çok proje başlatan iller arasında ikinci sıradadır. Şu anda ilimizde 259 okul 101 aktif proje yürütmektedir.

Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Muhammed DEMİR 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında yürüttüğü ‘ĞÖKKUŞAĞI RENKLERİNDE KÜLTÜR ARMONİSİ’ isimli ulusal projesi ile Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirilmiştir.

Bu kapsamda Müdürlüğümüz Arda Toplantı Salonu’nda ödül töreni düzenlenmiştir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT, ödül töreninde yaptığı konuşmada,  “eTwining projesini daha iyi noktalara taşımalıyız. Bunu da öncelikle eTwining projesini öğretmenlerimize anlatmamız gerekiyor. eTwining, program geliştirmek, öğretim tekniklerini geliştirmektir. Eğitim öğretim teknikleri açısından yenilikçi bir yaklaşımın gelmesini sağlamaktır. Öğretmenin öğretim materyalini geliştirmesini sağlamaktır. Bakanlığımız sanal ortamda ne kadar yardımcı oluyorsa da teorik ve pratiği uygulayan öğretmen arkadaşlar kendi sınıflarında bu pratikleri uyguluyorlar. Sonuca baktığında geriye dönüş olarak çok süper öğretime katkısı olmuş, öğrenen ve sorgulayan öğrenci modeli ortaya çıkmış. Onun için bu projelerin artmasını sağlamamız gerekiyor. İlimiz genelinde 4900 öğretmen var. Bu öğretmenlerimizin akıllarından çok şeyler geçiyor. Sınıflarında çok güzel fikirler uygulanıyordur. Bu yapılan şeylerin projeye dökülerek eTwining’den müracaatı yapılırsa Türkiye’de eTwining’e en çok müracaat eden, aktif kullanan il konumuna geçmiş oluruz. Okulunuzu, idarecilerimizi ve bu işte emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Bunlar güzel şeyler. İnşaallah devamı gelir. Bu tür başarılardan onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Muhammed DEMİR’e ve Okul Müdürü Mesut KAYA’ya okulu adına Ulusal Kalite Etiketi’ni takdim etti.

 15-06-201715-06-201715-06-201715-06-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.