EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oldies but Goldies(Eski Fakat Değerli) isimli Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Projesi

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Oldies but Goldies(Eski Fakat Değerli) isimli Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Projesi imza töreni 25/08/2015’te Sofya’da gerçekleştirildi.
Oldies but Goldies(Eski Fakat Değerli) isimli Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Projesi

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bulgaristan- Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında hazırlanmış olan ‘Oldies but Goldies (Eski Fakat Değerli) isimli proje 2007CB16IPO008-2013-3-085 referans numarası ile hibe almaya hak kazanmıştır. Projenin resmi olarak başlaması için 25.08.2015 tarihinde Sofya’da Bulgaristan Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma ve İskan Bakanlığı, Dış Sınırlar Departmanı’nda imza töreni düzenlendi. Tören öncesi Sofya Büyükelçiliği Müsteşarı Ahmet Sadık DOĞAN makamında ziyaret edilerek proje hakkında bilgi verildi. İmza törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin ÖZCAN ve Eğitim Müşaviri Şenol GENÇ katıldı. Hüseyin ÖZCAN yaptığı konuşmada ‘Çocukların ilk arkadaşları oyuncaklarıdır, hayatı oyunla ve oyuncaklarla öğrenirler. Dolayısıyla oyuncaklar çocukların doğal yeteneklerini ortaya çıkardıkları ve içinde bulundukları toplum ile iletişim kurmalarına yardımcı oldukları için oldukça önemlidirler. Projemizin bu yüzden çok faydalı olacağını düşünüyorum.’dedi.

Projede Mustafa Necati İlkokulu ile birlikte Bulgaristan Burgaz Bölgesinden Eğitim Müfettişliği ve Burgaz Saint Kliment Ohridski İlkokulu ortak olarak yer alacaktır. 75.635,48 Euro bütçeli ve 12 ay sürmesi planlanan projenin amacı, çocuklarımızın sorumluluk almalarını ve sınır ötesi değerleri takdir etmelerini sağlamak ayrıca topluma entegre olmalarına yardımcı olmaktır. Ayrıca dijital oyunların çocuklar üzerindeki etkilerini azaltmak, problem çözme becerilerini ve öz güvenlerini geliştirmek, sabırlı, çevreye duyarlı ve ekip çalışmasına yatkın olmalarını sağlamak hedeflenmektedir.  Bu kapsamda veliler ile  öğrencilere dijital oyunların olumsuz etkileri ve zaman yönetimi hakkında seminer verilecek, geleneksel oyun ve oyuncaklar araştırılacak,’Toy and Game  Stories’ albümü  hazırlanacak, Burgaz’da Kite and Toys festivali düzenlenecek, Mustafa Necati İlkokulu  ve Saint Kliment Ohridski İlkokulunda  Oyuncak Kütüphanesi düzenlenecek, öğrenci ve veliler oyuncak yapım atölyesine katılacaklar, Edirne’de Games and Dance festivali yapılacak Bulgar ve Türk öğrenciler İstanbul’da Oyuncak müzesini ziyaret edeceklerdir.

 

                                                                                                                                         

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.