EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Olumlu Okul İklimi” Konulu Konferans Verildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’ın da katıldığı konferans, 29 Nisan 2016 Cuma günü Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşti.
“Olumlu Okul İklimi” Konulu Konferans Verildi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Aslı BUGAY tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Merkez resmi/özel okulların müdür ve müdür yardımcıları ile aday öğretmenlerimize yönelik, “Olumlu Okul İklimi” konulu konferans verildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’ın da katıldığı konferans, 29 Nisan 2016 Cuma günü Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşti.

Okul iklimi, en genel olarak öğrenme ortamının sosyal iklimi, atmosferi ya da “kişiliği” olarak tanımlanmaktadır. Okul iklimi kavramı çok boyutlu yapısı gereği okulun tüm paydaşlarının (okul yöneticisi, öğretmenler, psikolojik danışmalar, öğrenciler ve yardımcı personel ) işbirliği içinde çalışması gereken özel bir konudur. Bu işbirliğinin sağlanmasında, yapılacak çalışmaların koordine edilmesinde ve sürdürülmesinde okul psikolojik danışmanları çok önemli bir göreve sahiptir.

Bu bağlamda, konferansın amacı, okul iklimi ve psikolojik etkileri konusunda, başta psikolojik danışmanlar olmak üzere yönetici ve öğretmeleri bilgilendirmek ve farkındalıklarını arttırmaktır.

Doç. Dr. Aslı BUGAY, okul ikliminin tanımı, okul ikliminin öğrenci, öğretmen ve yöneticiler üzerindeki etkileri, olumsuz okul ikliminin bazı göstergeleri ve etkili okulun temel özellikleri, yurtdışında ve yurtiçinde yapılmış olan ampirik araştırma bulgularıyla destekleyerek aktardı.

Konferansın ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, gerçekleştirdiği konferans nedeniyle Doç. Dr. Sayın Aslı BUGAY’a hediye ve çiçek takdiminde bulundu.

29-04-2016   29-04-2016   29-04-201629-04-2016   29-04-2016   29-04-2016

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.