EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Öğrencilerimiz Yemin Ederek Asker Oldular.

     Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Özel Eğitim Okullarımızda öğrenim gören 30 öğrencimiz askerlik hizmetini tamamladı.
Özel Eğitim Öğrencilerimiz Yemin Ederek Asker Oldular.

        Etkinlikler 08 Mayıs Cuma günü İlimiz Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi okul bahçesinde düzenlenen temsili asker kına gecesi ile başladı.

        Etkinliğe Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Sayın Kemal SOYTÜRK, Şube Müdürleri, kurum amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

        Program, okul müdürü Sayın Osman DÖNMEZ’in açılış konuşması ile başladı. Askere gidecek bir öğrencimiz ile askere gidecek bir öğrencimizin annesinin yapmış oldukları konuşma programı izleyenleri duygulandırdı.

  Okul öğrencileri tarafından hazırlanan dans gösterisi ve efe gösterisi etkinliği seyredenler tarafından beğeniyle izlendi.

        Temsili asker kınası etkinliği, askere gidecek öğrencilerimize asker anneleri tarafından kına yakılması ve davul zurna eğlencesinin ardından toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

           Yemin Edip Terhis Belgelerini Aldılar

          Engelliler Haftası etkinlikleri İl Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleştirilen tören ile devam etti.

       Özel Eğitim gören öğrencilerimiz İl Jandarma Komutanlığı’nda yapmış oldukları 1 günlük temsili askerliğin ardından 11 Mayıs Pazartesi günü düzenlenen yemin töreni ile yemin ettiler.

        Törene, Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN, İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Sayın Kemal SOYTÜRK, kurum amirleri, yemin edecek asker öğrencilerimizin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

      Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Jandarma Yüzbaşı eşliğinde yemin edilmesinin ardından Jandarma Er Ali GAZİ tarafından yaş kütüğüne plaket çakılması ile devam etti.

        Yemin edip asker olan öğrencilerimize terhis belgeleri ile hediyeleri Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN ve sırasıyla 54’ncü Mekanize Tugay Komutanı Sayın Tuğgeneral Hidayet ARI, Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep GÜRKAN ile Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Muhammet SAVRAN tarafından verildi.  

         Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen temsili askerlik yemin töreni, özel eğitim okullarımızın öğrencilerinin gösterileri, yemin eden askerlerin tören geçidi ve ardından verilen kokteyl ile sona erdi. 

2   2   22   2   22   3   33   3   33   3   3   4   4   4

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.