EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Öğrencilerimizden İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

İlimiz Merkez Faika Erkut Özel Eğitim Uygulama İlk/Orta Okulu öğrencileri okul müdürü Sayın Necat Acar ve öğretmenleri eşliğinde İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’ı ziyaret ettiler.
Özel Eğitim Öğrencilerimizden İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

Ziyaret, 27 Eylül 2017 Çarşamba günü İl Millî Eğitim Müdürümüzün odasında gerçekleşti.

Öğrencilerimiz İl Millî Eğitim Müdürümüze, üzerinde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın portreleri ile 15 Temmuz Anısının işlendiği tablolar hediye ettiler.

Tablolar hakkında bilgi veren öğrencilerimiz, tabloları Edirne Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü usta öğreticileri tarafında hafif düzeyde engelli öğrencilere verilen yaz dönemi kurslarında öğrendikleri teknikler ile krapon kâğıt kullanarak öğretmenleri eşliğinde yaptıklarını söylediler.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, öğrencilerimizin el emeği göz nuru ile yaptıkları tabloları çok beğendini ifade ederek, özel eğitim okullarımızda eğitim gören öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerinin, kendilerinin toplumun bir ferdi olarak görmelerinin, kendilerine olan öz güvenlerini arttıracağını biliyoruz dedi.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda Engelli bireylerin yeteneklerini keşfetmesine olanak sağlayacak ortamı hazırlamak için çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz konuşmasının devamında, özel gereksinimli öğrencilerimizin var olan potansiyellerini ortaya çıkarmak bizim görevimiz, bunun yanı sıra yıl içerisinde gerçekleştireceğimiz farkındalık faaliyetleriyle de, engelli bireylere yönelik zihinlerdeki önyargıları kırmak ve engelli bireylerin günlük hayatını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecektir dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, konuşmasının sonunda, öğrencilerimize ve öğretmenlerine ziyaretleri ve hediyeleri için teşekkür etti.

27-09-201727-09-201727-09-201727-09-201727-09-201727-09-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.