EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Paydaş Kurumlarımız İle Oluşturulan İşbirliği Protokolleri Düzenlenen Tören İle İmzalandı.

Protokol yapılacak Kurumlar olan Trakya Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Edirne Belediyesi, Edirne İl Müftülüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerinin katılımıyla İşbirliği Protokol İmza Töreni düzenlendi.
Paydaş Kurumlarımız İle Oluşturulan İşbirliği Protokolleri Düzenlenen Tören İle İmzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği’nin 11/04/2018 tarihli ve 30388 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği şeklinde değiştirilmesi ile birlikte, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yönetmeliğin 57’inci maddesine göre Edirne Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla işbirliği yapılarak kurs açtığımız resmi kurumlarla (Bakanlığımız tarafından protokol yapılmış kurumlar hariç) yerel olarak Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İşbirliği Çalışması Yönergesi’ne uygun olarak, işbirliği protokolleri yapılması; bundan sonraki kurslarımızın ve etkinliklerimizin imzalanan protokoller kapsamında yapılması planlanmaktadır.

Protokol yapılacak Kurumlar olan Trakya Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Edirne Belediyesi, Edirne İl Müftülüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerinin katılımıyla İşbirliği Protokol İmza Töreni düzenlendi.

Müdürlüğümüz Arda Toplantı Salonu’nda 27 Haziran 2018 Çarşamba günü düzenlenen protokol imza törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Sağlık Müdürü Dr. Sayın Ali Cengiz Kalkan, İl Müftüsü Sayın Emrullah Üzüm, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Sayın Hicran Balı, Edirne Belediyesi adına, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Hakan İşcan, Trakya Üniversitesi Rektörlüğü adına, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Yılmaz Çakıcı, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü adına, Müdür Yardımcısı Sayın Erdinç Topçu, Müdürlüğümüz Müdür Yardımcısı Sayın Kemal Soytürk ile Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Sayın Tülay Aydın ve basın mensupları katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT, yapmış olduğu konuşmasında: “Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İşbirliği Çalışması Yönergesine uygun olarak, 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde kamu kurumlarımızla açacağımız kurslarla ilgili bir protokol imzası gerçekleştireceğiz. Trakya Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Edirne Belediyesi, Edirne İl Müftülüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile protokolü imzaladıktan sonra bu çalışmanın planlamasını yapacağız. Yapmış olacağımız bu çalışma planına göre de 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde mahallelerimizde, sokaklarda, okullarımızda bize talepte bulunan herhangi bir yerde 10 kişilik gruplar halinde kurslarımızı açacağız. Hayat Boyu Genel Müdürlüğümüzün diğer kamu kurumlarıyla ortak çalışması önemli faaliyetlerinden biridir. Geçen yıl 20 bin kursiyerimiz vardı. 15 bin kursiyerimize mesleki eğitim verdik. Her kamu kurumunun hitap ettiği bir kesim var. Biz eğitimi bir bütün olarak düşünürsek tüm herkese bu eğitimi ulaştırmak için çaba sarf etmemiz lazım. Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tek başımıza bu işi yapamayız. Kamu kurumlarımızla işbirliği içinde bu işi başarabiliriz” dedi.

Kurum yetkilileri ve temsilcileri hayırlı olsun dileklerinde bulunarak işbirliği protokollerini imza altına aldılar.

Düzenlenen protokol imza töreni ile:

Edirne Belediye Başkanlı ile Mesleki, Sosyal, Kültürel ve Sportif Kursların Açılması,

Trakya Üniversitesi ile Mesleki, Sosyal, Kültürel ve Sportif Kursların Açılması,

Edirne İl Müftülüğü ile Okuma Yazma Kursları, Personele Yönelik 4-6 Yaş Grubu Sertifika Programı ve Çeşitli Sertifika Programlarının ve Meslek Edindirme Kurslarının Açılması,

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Mesleki, Sosyal, Kültürel ve Sportif Kursların Açılması,

Edirne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Mesleki, Sosyal, Kültürel ve Sportif Kursların Açılması,

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü ile Sağlık Personeli Gelişim Kursları Açılması, Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne Bağlı Sağlık Tesislerinde Yatan ve Ayaktan Başvuran Hastalara Gelişim Kursları açılması konularını içerir işbirliği protokolleri imzalandı.

27-06-201827-06-201827-06-201827-06-201827-06-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.