EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Proje Ekibinden İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

Proje Ekibinden İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret.

Erasmus + KA1 Yetişkin Eğitimi Projeleri kapsamında Bulgaristan Cumhuriyeti Kırcaali ili Mestanlı ilçesi "Türk Kültür, Sanat ve Etkileşim Derneği” ile “Süloğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü” arasında ortaklaşa gerçekleştirilen "Language Of The Dance - Dansların Dili" projesinde görev alan ve ülkemizde halk oyunları alanında bir hafta süre ile eğitim alacaklar.

Dernek başkanı Nuray Yusuf, dernekte görev alan Türkçe öğretmeni Ulviye Salif, dernek üyesi Hayriye Sadık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bünyamil Yılmaz, 19 Ekim 2017 Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt´ ı makamımda ziyaret ederek, ortaklaşa yürütülen proje hakkında bilgi verdiler.

Bir hafta süre ile ilimizde misafir olacak dernek yöneticilerine, halk oyunları usta öğreticisi Öykü Tokdil Bölük nezaretinde Türk Folkloru hakkında bilgilendirmeler yapılacak olup, yöresel oyunlar öğretilecektir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan CIRIT; Projenin çok faydalı olduğunu belirtilerek, Projenin, Bulgaristan´da yaşayan soydaşlarımızın kendi öz kültürlerini unutmaması açısından çok önemli olduğunu ifade etti. Derneğin yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz, derneğe her türlü katkı sunmaya hazır olduklarını, bundan sonra yapılacak olan projelerde proje ortağı olarak çalışabileceklerini belirttiler.

20-10-201720-10-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.