EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Proje Nasıl Hazırlanır” Semineri Gerçekleştirildi

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırmaları Yarışmaları Avrupa Bölgesi Koordinatörü ve İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın İbrahim ÖZKOL tarafından, ortaöğretim öğrencilerine yönelik, “Proje Nasıl Hazırlanır” konulu seminer verildi. 
“Proje Nasıl Hazırlanır” Semineri Gerçekleştirildi

1

      Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen seminere, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, Müdür Yardımcısı Sayın Kemal SOYTÜRK, Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

     İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, yaptığı konuşmada, “Değerli öğrenciler, geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler, İbrahim ÖZKOL bey çok seçkin bir bilim insanıdır. TÜBİTAK’da çok ciddi çalışmaları var. Biz zaten Edirne’de, Edirnelilerin keşfedilip, ortaya çıkartılması, geliştirilmesi anlamında ciddi işler ve faaliyetler yapıyoruz. Yapılan projeler yetmez, daha çok proje yapılmasını istiyoruz. Onun için hocamı çok dikkatli bir şekilde dinlemeniz. Ayağınıza gelen fırsatı  değerlendirmeniz gerekiyor. Buradan çok dolu bir şekilde ayrılmanızı ve proje üretmenizi istiyorum” dedi.

     TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırmaları Yarışmaları Avrupa Bölgesi Koordinatörü ve İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın İbrahim ÖZKOL, 30 Mart-02 Nisan 2015 tarihleri arasında İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Avrupa Bölgesi Yarışmasıyla ilgili öğrencilere, “Yarışma süreci”, “Yarışmanın amacı”, “Yarışmanın içeriği”, “Yarışmanın temel ilkeleri”, “Başvuru koşulları”, “Başvuru değerlendirmesi”,  “Yarışma takvimi”, “Projenin neden yapılması gerektiği” konularında bilgiler verdi.

     İstanbul Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Fizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sayın Yaşar YILMAZ ise, “Proje nedir”, “Eğitim kurumlarında öğrenci seviyesinde yapılan proje çalışmaları”,  “Etkin proje nasıl olmalı” ve “Başarı için kurumsallaşmanın önemi”  konularına değindi.

     İl Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin ÖZCAN, TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırmaları Yarışmaları Avrupa Bölgesi Koordinatörü ve İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın İbrahim ÖZKOL’a çiçek ve minyatür kıspet hediye etti.

 1 1

1 1

1 1 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.