EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” ile “Milli Birlik ve Kahramanlık” Konulu Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilerimize Ödülleri Törenle Verildi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” ve “Milli Birlik ve Kahramanlık” konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri 05 Mayıs 2017 Cuma günü düzenlenen törenle verildi
"15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” ile “Milli Birlik ve Kahramanlık” Konulu Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilerimize Ödülleri Törenle Verildi.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” konulu İlimiz genelinde öğrenim gören ilkokul öğrencilerimize yönelik düzenlenen resim, ortaokul öğrencilerimize yönelik şiir ve slogan, lise öğrencilerimize yönelik afiş, kompozisyon ve slogan yarışmaları ile, ortaöğretim öğrencilerimize yönelik düzenlenen “Milli Birlik ve Kahramanlık” konulu kitap okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri 5 Mayıs 2017 Cuma günü düzenlenen törenle verildi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Tunca Toplantı Salonu’nda düzenlenen ödül törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’ın yanı sıra, dereceye giren öğrencilerimiz, öğretmenleri ve öğrencilerimizin velileri katıldı.

Ödül töreni Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve 15 Temmuz demokrasi şehitleri anasına Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan, yapmış olduğu konuşmasında: “15 Temmuz gecesi vatanımızı, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, geleceğimizi yok etmeyi hedef alan vatan hainlerine karşı; milletini, vatanını, demokrasiyi, Cumhuriyeti, geleceğini kanının son damlasına kadar fedakârca, vefakârca savunan vatan evlatlarının galip geldiği gecedir. Dik duruşlarıyla, dirayetleriyle, kararlılıklarıyla, cesaretleriyle isimlerini önce tarihin sayfalarına ve sonra da kalplerimize, gönüllerimize yazdıran bu vatanın gerçek sahiplerinin, gazilerin, şehitlerin gecesidir 15 Temmuz.  Hiç şüphesiz ki 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Bundan böyle 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Gününde ve her gün kendilerini gönülden yâd edecek hatıralarını bizler hiç unutmadan gelecek nesillere aktaracağız.

Bugün aynı zamanda Edirne’nin fethinin 656. yıldönümü. Edirne´nin Fethinde, Malazgirt´te, Çanakkale’de,  Kurtuluş Savaşı’nda; günümüzde yine ülkemizin bekası için şehit düşen, bu vatan için can siperane bir şekilde gözünü kırpmadan ailesini, sevdiklerini geride bırakarak  şehit düşen aziz şehitlerimizi, onların kahramanlığını, onların yüceliğini hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bizler eğitimciler olarak vatanını, milletini canı gönülden seven bu gençlerimizi, Atatürk’ün yine gençlerimize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet koruyacak ve yüceltecek donanımla yetiştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

15 Temmuz hain darbe girişimi bize gösterdi ki, Milletimiz Malazgirt’te, Çanakkale’de, Dumlupınar’da olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de aynı ruhla aynı aşkla bu vatanı sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha tüm dünyaya haykırmıştır. Şunu unutmamak lazım ki, Türk Milleti bağımsızlığını karakteri ve kaderi haline getiren aziz bir millettir. Biz bu aziz milletin ferdi olmaktan büyük onur duyuyoruz.

15 Temmuz hain darbe girişimi milletimize, özgür irademize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir. Biz şunu biliyoruz, Türk Milleti tarihin her sayfasında vardı, şuanda da var ve bu aziz Türk Milleti dünya var olduğu sürece de var olacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bizler, tarihe şanlı bir direniş olarak geçen, demokrasinin zaferi olan 15 Temmuz’da şehit olanları rahmet ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Özellikle siz gençlerimizin, millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını, bayrağını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, millî birlik ve beraberlik, demokrasi ve yurt bilincine sahip yurttaşlar olarak yetiştirmek, “Demokrasi ve Millî İrade” konularında farkındalıklarınızın artırılmasını sağlamak zorundayız. Bu ülkemizin geleceği için son derece önemli. 15 Temmuz ile ilgili düzenlenen yarışmalarda gönüllerinden geçenleri samimi ve içten bir şekilde dile getirerek dereceye giren güzel yürekli öğrencilerimizi en kalbi duygularımla kutluyor, öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Onların her zaman yanında olan, şu anda da varlıkları ile bizleri onurlandıran velilerimizi kutluyorum. 

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerden aldığımız destek ve güçle Türkiye’ye, Türk eğitim sistemine, Avrupa’ya ışık tutacak projeleri gerçekleştirmenin onurunu yaşıyoruz. İnşallah gelecekte bu çocuklarımızı en iyi yerlerde görmek en büyük hedefimiz.

Vatanın bütünlüğü için canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyorum, mekânları cennet olsun. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza etsin inşallah. Ülkemizin ve sizlerin yolu, bahtı açık olsun.

Sözlerime son verirken, yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızda bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen, Valimiz Sayın Günay Özdemir’e buradan teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Konulu Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilerimiz:

İlkokullar Arası Resim

Birinci             Kurtbey İlkokulu                                              Ahsen ÖZDEMİR

İkinci              Yüksel Yeşil İlkokulu                                         Berk DÖMEKELİ

Üçüncü           Süloğlu İlkokulu                                               Mert Kaan AYDIN

Ortaöğretim Okulları Arası Afiş

Birinci             Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi             Berkan EVSEN         

İkinci              Uzunköprü Mahmut Arif Dilmen M.T.A.L.               Musa KAPISIZ

Üçüncü           Merkez İlhami Ertem Anadolu Lisesi                      Okan ÇAÇAN

Ortaöğretim Okulları Arası Kompozisyon

Birinci             Uzunköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi                   Nuray ÖZKAYA

İkinci              Keşan Feride Mehmet Çuhacı M.T.A.L.                    Cansel BADEM

Üçüncü           Merkez Emel Özgür Subaşıay M.T.A.L.                     Batuhan KAPYIKAYAN

Ortaöğretim Okulları Arası Slogan

Birinci             Edirne Lisesi                                                   Mehmet Yiğit CANBAY

İkinci              Havsa Şehit Öğretmen Mehmet Birol M.T.A.L.         Berkant ÇAĞLAR

Üçüncü           Uzunköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi             Nida Nur BAŞ

Ortaokullar Arası Şiir

Birinci             Merkez Mithatpaşa Ortaokulu                              Latifenur YILDIRIM

İkinci              Merkez Atatürk Ortaokulu                                  İzel Sude ÇETİN

Üçüncü           Merkez Ferah Ortaokulu                                     Nur Sima ELÇİK

Ortaokullar Arası Slogan

Birinci             Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu                       Merve CİNGE

İkinci              Hacıilbey Mensucat Santral Ortaokulu                  Hamza SOMUN

Üçüncü           Merkez Selimiye İmam Hatip Ortaokulu                Neslişah KABA

Milli Birlik ve Kahramanlık Konulu Kitap Okuma Yarışmalarında Dereye Giren Öğrencilerimiz:

Merkez İlçe Dereceye Giren öğrencilerimiz

Birinci             Meryem Betül GÖNÜLALAN                              Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi

İkinci              Görkem OMARKÖY                                        I.Murat Anadolu Lisesi

Üçüncü           Melike SOY                                                  Süleyman Demirel Fen Lisesi

İl Geneli Dereceye Giren Öğrencilerimiz

Birinci             Ümran ADIBELLİ                                          Uzunköprü Hüseyin Çorum M.T.A.L.

İkinci              Meryem Betül GÖNÜLALAN                             Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi

Üçüncü           Berivan ADIGÜZEL                                        Havsa Şahika Erkurt Anadolu Lisesi

05-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-2017

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.