EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” Projesi

            Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bulgaristan Burgaz Konstantin Fotinov Elektrik ve Elektronik Meslek Lisesi koordinatörlüğünde yürütülen “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” (Healthy Mind in a Healthy Body) projesinde 1. ortak olarak yer almaktadır. 
“Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” Projesi

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bulgaristan Burgaz Konstantin Fotinov Elektrik ve Elektronik Meslek Lisesi koordinatörlüğünde yürütülen “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” (Healthy Mind in a Healthy Body) projesinde 1. ortak olarak yer almaktadır. Projenin 2. ortağı Burgaz Bölge Eğitim Müfettişliğidir. 26/07/2013 tarihinde sözleşmesi imzalanan ve resmi olarak başlayan projenin toplam bütçesi 476,694 EUR ve bitiş tarihi 26/01/2015’tir.

Proje kapsamında koordinatör Konstantin Fotinov Elektrik ve Elektronik Meslek Lisesinin arka bahçesinde basketbol, futbol, voleybol ve atletizm alanları inşa edilmiştir. Haziran ayında voleybol, futbol ve atletizm karşılaşmaları gerçekleştirilmiştir. Karşılaşmalar sonucunda Türk voleybol takımı 1.lik kupasını alırken, futbolda Bulgar takımı kazanmış, atletizmde ise beraberlik neticesinde madalyalar eşit paylaşılmıştır.18 ay süren  projemizin son etkinliği, 08-10 Ekim 2014 tarihlerinde futbol ve basketbol karşılaşmaları ile gerçekleştirilmiştir.

             Projenin amacı; Burgaz ve Edirne sınır bölgelerinde sporun sosyal ve bütünleştirici rolü sayesinde sosyal yakınlaşmanın teşvik edilmesi, gençlerin spor ve sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirilmesidir.  

1  1  1  1

1

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.