EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizi zararlı alışkanlıklara karşı korumak ve bilinçlendirmek, her türlü zararlı alışkanlığın yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak amacıyla Yeşilay Cemiyeti ile Bakanlığımız arasında yapılan protokol gereği bu yıl 8. düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışması ödül töreni düzenlendi.
Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi.

Edirne Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen ödül törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Edirne Yeşilay Cemiyeti Başkanı Sayın Sebahattin Bilgiç, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Edirne Yeşilay Cemiyeti yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Edirne Yeşilay Cemiyeti Başkanı Sayın Sebahattin Bilgiç, yapmış olduğu konuşmasında: “Bu sene Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim bakanlığının ortaklaşa sağlıklı nesil sağlıklı gelecek yarışmalarının 8.si düzenlendi ve ödül törenini yapıyoruz.  Biz Yeşilay cemiyeti olarak ve Yeşilay şubesi olarak toplumumuzun, çocuklarımızın, gençlerimizin her türü bağımlılıklardan her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak kalarak sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürdürmelerini arzu ediyoruz. Bizim için ve aileleri için çocuklar çok önemlidir. Bütün toplum çocukların, gençlerin üstüne titrerler. Biz de bu amaçla çocuklarımızın zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlenmeleri amacıyla bu ve buna benzer birçok etkinlikler yapıyoruz. Sizleri de genç nesil olarak karşımda görünce gerçekten çok heyecan duydum ve mutlu oldum. Neslin korunması hiç şüphesiz devletin ve milletin en önemli görevlerindendir. Bu yarışmaların düzenlenmesindeki amaçlardan en önemlisi de neslin korunması için gayret göstermektir” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında: “Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek” yarışması 2011 yılından beri düzenli olarak yapılmaktadır. Bu yarışma ile gençlerimizi zararlı alışkanlıklara karşı daha bilinçli hareket etmelerini, bağımlıklardan kurtulmaları için bağımlılıklara karşı mücadele edebilmeleri için çalışmalar yapılmaktadır. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği akıldır. Teknoloji bağımlılığı aşırı derecede yaygınlaşmış durumdadır. İnsanların kendine olan özgüvenini arttırarak, daha güzel bir şekilde yetiştirerek bu alışkanlıklardan kurtulmalarını sağlayabiliriz.

İlimizdeki tüm resmi ve özel okulların katıldığı “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmaları görsel ve edebi kategori olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Katılım bakımından Türkiye’de 26. sıradayız. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte daha iyi olacağız. Dereceye giren öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ve Edirne Yeşilay Cemiyeti Başkanı Sayın Sebahattin Bilgiç tarafından yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

Ödül töreni, öğrencilerimizin yapmış olduğu eserlerden oluşan serginin gezilmesinin ardından sona erdi.

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Sonuçları:

Edebi Kategorisi İl Birincileri.

Damla KOKOROZ – Şehit Asım İlkokulu – Şiir

Merve CİNGE – Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu – Öykü

Tuğçe GICIR – Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Şiir

Resim Kategorisi İl Birincileri:

Eylül Alya BAYHAN – 75. Yıl İlkokulu

Tuğba TOPÇU – Enez Yenice Ortaokulu

Seray YILMAZ – Edirne Sosyal Bilimler Lisesi

06-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-2018

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.