EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Asım İlkokulu’nda İsmiyle Müsemma Okullar Projesi Kapsamında Etkinlik.

Şehit Asım İlkokulu’nda İsmiyle Müsemma Okullar Projesi Kapsamında Etkinlik.

Öğrencilerimizin aidiyet duygularını pekiştirmek, Öğrencilerimizin içinde bulundukları kurumun kültürünü daha yakından tanımalarını sağlamak, Okullarımızın kurumsal kimliklerini ön plana çıkarmalarını sağlamak, öğrencilerin, okullarına isimlerini veren tarihi ve/veya önemli şahısları tanımalarını sağlamak, Şehit isimleri verilmiş okullarımızda ortak bir bilinç oluşturmak amacıyla Edirne Valiliği himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce İsmiyle Müsemma Okullar projesi oluşturulmuş ve 2017-2018 eğitim-öğretim yılı itibariyle uygulanmaya başlanmıştır.

Projenin amaçlarından biri olan, “Öğrencilerin, okullarına isimlerini veren tarihi ve/veya önemli şahısları tanımalarını sağlamak” amacıyla okullarımız tarafından çeşitli etkinlikler planlanmıştır.

Bu kapsamda, Merkez Şehit Asım İlkokulu tarafından etkinlik düzenlendi.

Okulda düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Sayın Cemal Turan, Müzekka Bayrak, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Mustafa Taştekin, Sayın Mehmet Fikri Çil, okul müdürleri, okulun yönetici, öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Program, halk oyunları ekibinin misafirleri karşılaması ile başladı.  Okul Müdürü Kadir Fidan günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi.

Okulun Rehberlik Öğretmeni Ahmet Kireç, Şehit Asım Bey´in hayatını katılımcılara anlattı.

Öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam eden program, 3-A sınıfı Öğretmeni Gülseren Can’ın öğrencileri ile hazırlamış olduğu Şehit Asım Bey’in hayatını anlatan Drama ile sona erdi.

14-02-201814-02-201814-02-201814-02-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.