EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Polisimiz Ahmet Mutlu’nun Adı Küplü Gazi İlkokulu Z-Kütüphanesinde Yaşayacak.

Siirt’in Eruh ilçesinde görevliyken, 02 Ağustos 2010 günü hain terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit düşen polis memuru Ahmet Mutlu’nun adı İlimiz Meriç İlçesi Küplü Beldesinde bulunan Küplü Gazi İlkokulu bünyesinde kurulan Zenginleştirilmiş Kütüphaneye (Z-Kütüphane) verildi.
Şehit Polisimiz Ahmet Mutlu’nun Adı Küplü Gazi İlkokulu Z-Kütüphanesinde Yaşayacak.

Kütüphanenin açılışı 08 Şubat 2018 Perşembe günü gerçekleştirildi. Açılış öncesi şehidimiz doğum yeri ve kabrinin bulunduğu Adasarhanlı Köyü’ne giden katılımcılar, Şehidimiz Ahmet Mutlu’nun kabrine karanfiller bırakarak, dua okudular.

Kütüphane açılışına şehidimizin yakınları, Garnizon Komutanı Vekili Albay Çağan Yeğin, Meriç Kaymakamı Sayın Erdinç Demir, İl Emniyet Müdürü Sayın Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Komutanı Sayın J. Alb. Alpaslan Doğan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, İl Genel Meclis Üyeleri, Küplü ve Subaşı Belde Belediye Başkanları, ilçe kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Şehitlerimizin manevi huzurunda Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende Şehidimiz Ahmet Mutlu’nun özgeçmişi okundu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında: “İl Emniyet Müdürlüğü ve Müdürlüğümüz işbirliğiyle Küplü Gazi İlkokulu bünyesinde yapılmış olan Zenginleştirilmiş Kütüphanenin okulumuza, öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Z-Kütüphaneler, eğitim ve teknolojinin en önemli kaynaklarından biri haline geldi. İlimizde, bünyesinde Z-Kütüphane bulunan okul sayımızı arttırmak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Konuşmasına Mehmet Akif Ersoy’un şiirinden dizelerle devam eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, “Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber, sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber” Şehitlik, bir Peygamberlik rütbesidir. Şehitlik, insanlara verilmiş en büyük rütbedir. Şehitlerimizin adını, okullarımızda caddelerimizde, sokaklarımızda, parklarımızda ve kütüphanelerimizde yaşatmak hepimizin boynunun borcudur. Eğer bizler bugün, yurdumuzun dört bir yanında huzur içinde yaşıyorsak; çocuklarımız okullarına güven içinde gidiyorsa şehitlerimizin yetim kalan çocuklarının yüzü suyu hürmetidir. Bunu hiçbir zaman unutmayacağız. Şehitlerimiz, ülkemizin geleceğinin huzuru ve güveni için gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiler. Dedi”.

İl Millî Eğitim Müdürümüz, Vatanı korumak için canını hiçe sayan tüm şehitlerimizi rahmetle andığı konuşmasında, şehitlerimizin aziz hatıralarının sonsuza dek yaşatılacağını söyleyerek, Küplü Gazi İlkokulu Şehit Polis Ahmet Mutlu Kütüphanesinin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Emniyet Müdürü Sayın Ali Kemal Kurt, Devletimizin ve Milletimiz birliği, huzuru ve güveni için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle anarak, gazilerimize şifalar dileyerek başladığı konuşmasında, ülkemizin geleceği için, birlik beraberliğinin bozulmaması için, huzuru için kahramanca mücadele eden tüm kahramanlarımıza kolaylık diledi.

Şehidimiz Ahmet Mutlu’nun, Bayrağımızı yere düşürmemek, Devletimizin huzur, Milletimizin refahı için gözünü kırpmadan canını feda ettiğini belirten Sayın Kurt, şehidimizin canı pahasına koruduğu bayrağımızı teslim aldık, aynı kararlılıkla ve aynı cesaretle taşıyoruz dedi.            

Kütüphanenin oluşturulması hakkında konuşan Sayın Ali Kemal Kurt, “‘ÇOGEP’, ‘Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı’, kapsamında; öğrencilerimizin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini arttırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencilerimizi suç unsurlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını, Millî kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, Emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasındaki diyaloğu arttırmak ve bilinçli nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 81 ilimizde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarımıza Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane uygulaması uygulamaya konulmuştur” dedi.

Oluşturulan Z-Kütüphanenin içeriği ve amacı hakkında bilgi veren Sayın Kurt, oluşturulan Z-Kütüphaneye Şehit Polis Memuru Ahmet Mutlu’nun adının verilmesi ile şehidimizin adının ebediyet yaşatılacağını, benzer çalışmaların devam ettiğini söyledi ve Z-Kütüphanenin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Meriç Kaymakamı Sayın Erdinç Demir, yapmış olduğu konuşmasında: “Zenginleştirilmiş Kütüphaneler ile çocuklarımız hem ilim hem de teknoloji ile buluşmaktadır. Şehidimiz Ahmet Mutlu ve tüm şehitlerimiz, bizlerin daha bağımsız, daha güçlü bir ülkede yaşayabilmesi için bir insanoğlunun yapabileceği en büyük fedakârlığı yapmıştır.” Dedi.

Sayın Demir, tüm şehitlerimizi rahmetle anarak, gazilerimize şifa dileklerinde bulunduğu konuşmasında Küplü Gazi İlkokulu Şehit Polis Ahmet Mutlu Kütüphanesinin hayırlı olmasını diledi.

Protokol konuşmalarının ardından Şehit Polis Ahmet Mutlu Kütüphanesi açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Z-Kütüphaneyi inceleyen protokol ve şehidimizin yakınları öğrencilere hediye verdiler.

09-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.