EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehitasım İlkokulu’nun Büyük Başarısı

  İlimiz Merkez Şehitasım İlkokulu, “Spirit of Hope” (Umut Ruhu) adlı Comenius çok taraflı okul ortaklıkları projesi, Avrupa’nın başarılı projelerinden biri olarak seçilerek Avrupa kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.  
Şehitasım  İlkokulu’nun  Büyük  Başarısı

İlimiz Merkez Şehitasım İlkokulu, “Spirit of Hope” (Umut Ruhu) adlı Comenius çok taraflı okul ortaklıkları projesi, Avrupa’nın başarılı projelerinden biri olarak seçilerek Avrupa kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.

Merkez Şehitasım İlkokulu, Eylül 2012’de başlayan  “Spirit of Hope” (Umut Ruhu) adlı Comenius çok taraflı okul ortaklıkları projesi yürütmüştür. Bu projede, 12 ülke bulunmaktaydı. Bu ülkeler; İngiltere, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Danimarka, Norveç, Hırvatistan, Romanya ve Polonya idi.  Proje dâhilinde okul idareci, öğretmen ve öğrencileri; Hırvatistan, İngiltere, Romanya, Norveç, Fransa ve İtalya’da proje toplantılarına katılmışlardır ve ülkemizi başarıyla temsil etmişlerdir.

Bu proje kapsamında, İngilizce öğretmenleri İngiltere’de drama seminerine katıldılar, Romanya’da öğrenciler Şehitasım İlkokulu ve Edirne’deki tarihi yapılarla ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Norveç’te diğer öğrencilerle birlikte yöresel yemeklerimizden pişirip tanıttılar. Fransa’da gerçekleştirilen moda gösterisinde Edirne’nin yöresel kıyafetlerini tanıttılar ve laboratuvarda su analizi yaptılar. İtalya’da geleneksel çocuk oyunlarımızdan seçip diğer ülkelerin öğrencileriyle birlikte oynadılar. Yöresel sporumuz yağlı güreşlerle ilgili bir sunum gerçekleştirdiler. Beyaz kale adlı Türk romanından bir kesit canlandırarak video gösterisi hazırladılar.

        Bu proje ile öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturma, işbirliğini güçlendirme, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmeleri amaçlanmış ve bu amaçlar başarıyla gerçekleştirilmiştir.

             Şehitasım ilkokulunun “Spirit of Hope” (Umut Ruhu) adlı bu projesi e-twinning ulusal destek servisi tarafından başarılı projelerden biri olarak seçilmiş ve geçen yıl ulusal kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir. Bu yıl ise Avrupa’nın başarılı projelerinden biri olarak seçilerek Avrupa kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.

1

11111

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.