EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ses Getirenler Projesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı

Edirne Valiliği, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Çocuk Eğitim Derneği işbirliğiyle “Ses Getirenler Projesi” protokolü imzalandı.
“Ses Getirenler Projesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı

Edirne Valisi Sayın Günay Özdemir’in makamında gerçekleştirilen törene, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ve Çocuk Eğitim Derneği Genel Sekreteri Sayın Sebahat Melike Argiş katıldı.

İşitme engelli çocukların eğitimiyle ilgili protokolü, Valimiz Sayın Günay Özdemir, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt ve Çocuk Eğitim Derneği Genel Sekreteri Sayın Sebahat Melike Argiş hayırlı olması temennisinde bulunarak imzaladılar.

Protokol kapsamında Edirne ilinde yaşayan 0-6 yaş arası işitme engelli çocuklar tespit edilerek, gerekli sağlık ve cihaz çalışmaları yapılacak, 0-6 yaş arası henüz ilkokula başlamamış işitme engelli çocuğu olan ailelerin ücretsiz olarak www.sesgetirenler.com adresinde yayınlanacak Aile Destek Videoları, Uzman Videoları ve Aile Danışma Hattı ile işitme engelli çocuklarını nasıl eğitecekleri konusunda bilinçlendirilecek, 0-6 yaş arası işitme engelli çocukların erken çocukluk ve okul öncesi dönemde yaşıtlarıyla paralel bir gelişim göstermeleri sağlanacak, ailelerin, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri uzmanlarının, Rehabilitasyon Merkezi sahiplerinin proje hakkında bilgilendirilmesi ve eğitimlerin sağlanması amaçlanmaktadır.

04-01-201804-01-2018

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.