EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİROMA Projesi Sona Erdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ana sorumlu, Millî Eğitim Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı’nın yararlanıcı olduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen WYG Türkiye Liderliğindeki konsorsiyumun teknik destek sağladığı “TRH4.2.SIROMA/P-01 Sosyo Ekonomik Olarak Zayıf Olan Vatandaşlarımızın Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu” Projesi sona erdi.
SİROMA Projesi Sona Erdi.

Sosyo ekonomik olarak zayıf olan vatandaşlarımızın yoğun yaşadığı bölgelerde, vatandaşlarımızın işgücü piyasasına girişlerini kolaylaştırarak (sosyal güvence kapsamına girerek) sosyal içermeyi arttırmak, hedef guruplara daha nitelikli eğitim, sağlık, istihdam, sosyal koruma ve sosyal yardım hizmetlerini sunmak amacıyla kamu kurumlarının ve hizmet sağlayıcılarının kurumsal kapasitesinin arttırılması amacıyla hayata geçirilen proje, Merkezi Ankara olup Adana, Balıkesir, Hatay, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Manisa, Mersin ve Tekirdağ olmak üzere 12 Pilot ilde ve toplam 44 okulda uygulandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezi’nde SİROMA Projesi kapanış programı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği temsilcileri, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Bilgin Özbaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Sayın Muhsin Kişioğlu, İŞKUR İl Müdürü Sayın Şengül Çildam, Sosyal Arabulucu Bahattin Ulusoy katıldı.

Katılımcılar, SİROMA Projesi kapsamında ilimizde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, projenin çok verimli olduğunu belirttiler.

Program, katılımcılara katkılarından dolayı sertifika takdim edilmesiyle sona erdi.

11-10-201711-10-201711-10-201711-10-2017

 

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.