EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Soydaş Öğretmenlerimize Eğitim ve Meteryal Desteği- Edirne Türkçe Atölyesi Projesi

         Bu proje ile Balkanlarda yaşayan soydaşlarımızın anadillerine dikkat çekerek anadilin aile ve toplum içinde kullanılması, diğer akraba topluluklarla iletişim dili haline gelmesi amaçlanmaktadır
Soydaş Öğretmenlerimize Eğitim ve Meteryal Desteği- Edirne Türkçe Atölyesi Projesi

       Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN himayelerinde, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yurt Dışı1 Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı desteğiyle ‘Soydaş Öğretmenlerimize Eğitim ve Materyal Desteği-Edirne Türkçe Atölyesi’’ adlı proje eğitimi 1-7 Eylül 2014 tarihleri arasında uygulanacaktır. Projenin katılımcıları Edirne Sosyal Bilimler Lisesinde eğitim görüp konaklayacaklardır. Bu proje ile Balkanlarda yaşayan soydaşlarımızın anadillerine dikkat çekerek anadilin aile ve toplum içinde kullanılması, diğer akraba topluluklarla iletişim dili haline gelmesi amaçlanmaktadır. ‘Soydaş Öğretmenlerimize Eğitim ve Materyal Desteği-Edirne Türkçe Atölyesi’ projesi kapsamında 09.00-15.45 saatleri arasında Balkanlardaki 3 ülkede (Bulgaristan (güney ve kuzey), Yunanistan ve Moldova) görev yapan seçmeli Türkçe dersi veren 75 öğretmenimize; Türkçe Okuma Yazma Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Yaratıcı Drama Teknikleri olmak üzere toplam 30 saat eğitim verilecektir.

       7 gün devam edecek bu eğitim projesi ile hedef grupta yer alan öğretmenlerimizin Türk kültürü ile bağlarını güçlendirerek aidiyet duyguları geliştirilecek, sosyal ve kültürel açıdan yaşadıkları bölgede Türkçenin gelişimini destekleyeceklerdir. Proje kapsamında gerçekleşecek İstanbul gezisi ile katılımcı öğretmenlerin Türk kültür ve tarihini yaşayarak öğrenip içselleştirilmesi sağlanacaktır.

      ‘Soydaş Öğretmenlerimize Eğitim ve Materyal Desteği-Edirne Türkçe Atölyesi’’  proje kapanışı 5 Eylül Cuma günü saat 14:30 Edirne Halk Eğitm Merkezi ve ASO Müdürlüğünde gerçekleştirilecektir.

Çavuşbey Mah.Hükümet Aralığı No4 Vilayet yanı Edirne - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.